Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterowanie obrotami silnika spalinowego od kosiarki.

amiadeuszw 29 Cze 2009 21:28 8912 7
  • #1 29 Cze 2009 21:28
    amiadeuszw
    Poziom 10  

Jak w temacie, mam zamierzam kupić kosiarkę spalinową tylko w celu wyjęcia z niej silnika. Lecz gdy wmontuje ten silnik do mojego gokarda to obawiam się ,że on od razu po uruchominiu zacznie się kręcić na max. obrotach (nie wiem nigdy spalinowej nie miałem). I chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś manetka czy sterownik jak w elektrycznych silnikach, czy dać sobie spokój z przerobieniem takiego silnika.

0 7
  • #2 29 Cze 2009 21:40
    patryklo
    Poziom 13  

nie opłaca sie kupować kosiarki po to by ja rozebrać ponieważ sa to słabe silniczki kup sobie może jakiś stary motorower i z niego weź silnik a jak nie to kup na allegro juz odpowiedni silnik do gokartów + manetkę

0
  • #3 29 Cze 2009 21:47
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 29 Cze 2009 21:59
    patryklo
    Poziom 13  

Może i nie sa ale ile wtedy kosztują ostatnio na allegro widziałem silnik który ma 7kM kosztował 640zł ale jak kto woli chciałem tylko spróbować pomóc

0
  • #5 29 Cze 2009 22:30
    ociz
    Moderator Samochody

Silnik od kosiarki do gokarda to zły pomysł głównie ze względu na jego bardzo krórką żywotność przy takim zastosowaniu.

0
  • #6 29 Cze 2009 22:57
    _JAG_
    Poziom 15  

Silnika od kosiarki nie można tak sobie położyć i już - jego pozycja musi być pionowa.

Polecam poszukać " silnik spalinowy" lub "silnik quad" na allegro. fajnie chodzą 110 czterosuwowe

0
  • #7 30 Cze 2009 00:35
    szymtro
    Poziom 30  

E tam - jak się nie wie czego szukać to jak poszukać.
    Też przez to przechodziłem.

Można kupić silniki podobne do hondy - np holida.
    Oznaczenia gx160, gx270 i podobne. Montowane do ubijarek, zagęszczarek itp.

Nadaje się w sam raz - szczególnie ze sprzęgłem hydraulicznym.
    4 suw pracuje prawie jak subaru, 5.5km starcza na początek.

Przeszukaj alle: gx160 a sam zobaczysz.

0
  • #8 30 Cze 2009 10:06
    amiadeuszw
    Poziom 10  

można prosić akiślink na PW do takiej aukcji z silnikiem który by się nadawał... Bos am na spalinowych sięnie znam. Acha powinien być już kompletny, chyba ,że bez baku na paliwo, bo sięna tym nie znam i nie wiem co jest potrzebnr

0