Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router do UPC (kablówka)

29 Cze 2009 22:08 31408 8
  • Poziom 40  
    Witam.
    Zmieniłem łącze z Globalconnect na UPC.
    Mój stary router (Linksys WRT-54G) już trzeba sprzedać, bo nie ma wejścia na kablówkę.
    Chcę podzielić łącze z UPC na 2 komputery tak, aby oba mogły pracować równocześnie.

Musze kupić jakiś nowy. Nie wiem jednak, co wybrać, bo raz już kupiłem router za 40zł i to był zły pomysł ;]
    Wpadły mi w oko 2:
    http://allegro.pl/item664169434_router_wifi_ap_wds_kablowka_dsl_tp_link_tl_wr340g.html
    http://allegro.pl/item664246477_pentagram_cerberus_p_6371_router_kablowka_wys_24h.html

Proszę o informację, czy to się do czegoś nadaje i czy będzie dobrze się nadawał do podzielenia łącza na dwa komputery działające sobono jednocześnie.

Dziękuję
  • Poziom 16  
    Witam wszystkich.

Sam posiadam internet w UPC. W UPC dostajesz modem z wyjściem Ethernet. Nie możesz zastosować innego urządzenia niż ten modem do łączenia się przez kabel w UPC. Do takiego modemu podłączasz dowolny router, podłączenie do sieci ogranicza się do podpięcia kabla. Adres jest przypisywany przez DHCP. Ja osobiście używam Linksysa WRT54GL. Naprawdę polecam, szczególnie że można wgrać firmware obsługujące zarządzanie pakietami.
  • Poziom 36  
    karolark napisał:
    Witam.
    Zmieniłem łącze z Globalconnect na UPC.
    Mój stary router (Linksys WRT-54G) już trzeba sprzedać, bo nie ma wejścia na kablówkę.
    Chcę podzielić łącze z UPC na 2 komputery tak, aby oba mogły pracować równocześnie.

Żyjesz w poważnej nieświadomości kolego. Masz bardzo, bardzo, bardzo dobry (adekwatnie do tych co przedstawiłaś w linkach, które nie są nic warte) router i dalej z niego korzystaj. Od UPC dostajesz modem, do którego wchodzi kabel z "kablówką". Następnie z tego modemu wyprowadzasz zwykłym kablem sieciowym internet i podpinasz do portu WAN w routerze. W przypadku Internetu z sieci kablowych tak się robi i każdy inny router tak samo się podłącza.
  • Poziom 16  
    Witam.

Czlowieku! Ty masz najlepszy router, ktory, jak by byl do tego zrobiony, nadaje sie do UPC. W zaleznosci od wersji harware'u mozesz zainstalowac alternatywne firmware i masz urzadzenie przed ktorym wiele duzo drozszych (tzw. "profesionalnych") moze sie schowac. Sam uzywam od lat WRT54GL (i nie tylko ja, rowniez moi klienci) i zero problemow.
    Wyjscie modemu podlaczasz do portu WAN, a cala reszta tak jak miales.
    Co jest bardzo wazne - musisz wpisac MAC, ktory jest zameldowany w UPC.
    Podaj Versje tego routera.

Pozdrawiam
    Wojtek.
  • Poziom 40  
    wojtek_wien napisał:

Podaj Versje tego routera.

Tutaj jest naklejka z routera (chyba chodzi o to v7)
    Router do UPC (kablówka)

Nic nie zmieniałem z sofcie, więc jest tak jak było przy zakupie.
    Zaraz spróbuję pokombinować z MACiem.

Edit:
    Próbowałem, wpisałem tutaj adres MAC podany na modemie od UPC

Na modemie były 2 adresy MAC, próbowałem obu, internet niestety nie działa.
    Sama funkcja zmiana MAC działa sprawnie, bo używałem jej już wcześniej z łączem Globalconnect i wszystko było w porządku.

Proszę używać przycisku "Dodaj obrazek". Jeden Koledze poprawiłem, a na drugim Kolega potrenuje.
    Gusioo.
  • Poziom 16  
    No niestety, w tej Versji nie masz szans ani na DD-WRT, ani na TOMATO.
    Nie mniej bedzie to bezproblemowo funkcjonowac w polaczeniu z UPC.

Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    W UPC nie musisz klonować adresu - podłącz do modemu UPC Twój router kabelkiem sieciowym patch-cord'owym, a następnie zrestartuj modem - wyłącz go na 1minutę i włącz zasilanie. Po ok. 1minucie włącz do sieci (zasilanie) twój router - dostanie on od UPC adres i po chwili będzie gotowy do pracy - jeśli masz na nim ustawienia nie automatyczne a stare z GN - to najlepiej zresetuj go do fabrycznych! (sztyft w okno resetu na 10s (napięcie włączone!!!) a potem czekasz aż się wgrają ustawienia fabryczne i nastąpi restart routera). To wszystko.

karolark napisał:
    Na modemie były 2 adresy MAC, próbowałem obu, internet niestety nie działa.
    Sama funkcja zmiana MAC działa sprawnie, bo używałem jej już wcześniej z łączem Globalconnect i wszystko było w porządku.
    Na modemie są dwa MACi bo jeden jest dla strony WAN UPC - interfejs sieciowy od strony PPP, a drugi na interfejsie Ethernet, gdzie się wpinasz Ty. Żaden z nich nie nadaje się do wpisania jako clone-address - bo jest to bez znaczenia.
  • Poziom 16  
    AnnoDomi napisał:
    W UPC nie musisz klonować adresu - podłącz do modemu UPC Twój router kabelkiem sieciowym patch-cord'owym, a następnie zrestartuj modem - wyłącz go na 1minutę i włącz zasilanie. Po ok. 1minucie włącz do sieci (zasilanie) twój router - dostanie on od UPC adres i po chwili będzie gotowy do pracy - jeśli masz na nim ustawienia nie automatyczne a stare z GN - to najlepiej zresetuj go do fabrycznych! (sztyft w okno resetu na 10s (napięcie włączone!!!) a potem czekasz aż się wgrają ustawienia fabryczne i nastąpi restart routera). To wszystko.

Nie bylbym tego pewien. Z tego co wiem UPC stosuje w calej europie ta sama technike, i n.p. u nas w wiedniu, masz address-ip "przypisany" do MAC'a karty.

Byc moze w Polsce to zrobili inaczej (mowie caly czas o podlaczeniu modemu przez RJ (LAN) a nie przez USB - przy USB modem ma wlasny MAC).

Pozdrawiam.
  • Poziom 40  
    Protokół internetowy TCP/IP (właściwości) => uzyskaj adres IP automatycznie.

I działa ;]

Dziękuję za odpowiedzi.