Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ile za montaż monitoringu

29 Cze 2009 22:32 19518 15
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich. Mam pytanko ile może kosztować zamontowanie monitoringu składającego się z 4 kamer i rejestratora ???
  • Poziom 11  
    tak na oko to się nie da wycenić czasami montaż 4 kamer może się okazać droższym od powiedzmy 8 kamer a w tym pytanku za dużo szczegółów nie ma [;
  • Poziom 21  
    A do czego toto ma służyć?
    Proponuję wyszukiwarkę na forum - temat był nawet niedawno mocno oklepany.
  • Poziom 14  
    może ciut więcej szczegółów bo od tego tak naprawdę zależy ile to wyniesie, a najlepszym rozwiązaniem jest wizyta na miejscu.
  • Poziom 10  
    To bardzo prosty system praktycznie do samodzielnego montażu. Przewody maja pozaciskane końcówki tylko gniazdka na 220 założyć i pospinać plus konfiguracja magnetowidu.
    A jeśli chodzi o takie tematy to wpisując słowo monitorinig przejrzałam ze 20 podstron na elektrodzie i nic. ( nie działa też wpisanie koszt monitoringu itp
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Jak można coś wycenić, nie wiedząc tak na prawdę co, na jakim sprzęcie i nie będąc na obiekcie?
  • Poziom 14  
    Jeżeli jest to jak piszesz prosta instalacja najlepiej zrobić to we własnym zakresie - poco dawać profesjonalistom zarobić - do tanich nie należą.
  • Poziom 21  
    Jeszcze raz pytam: do czego ma to służyć? Chcesz "coś" widzieć dookoła domu, czy chcesz mieć zapisany obraz sylwetki osobnika, twarzy osobnika, samochodu, czy tablicy rejestracyjnej samochodu?
    Pomyśl i odpowiedz.
  • Poziom 10  
    to jest stem który w moim sklepie bedzie miał zapisać twarz osobnika z odległości jednego metra.
    A jesli chodzi o montaż samemu to niemem czasu
  • Poziom 21  
    I te wszystkie cztery kamery będą zapisywały buźki klientów? A jak z oświetleniem, nie masz przypadkiem sceny z silnym oświetleniem za obiektem (np. gość w otwartych drzwiach)? To wszystko jest ważne, wpływa na wymaganą jakość i cenę sprzętu.

Podpowiadam, że montaż monitoringu to pestka - ważny jest przede wszystkim dobór urządzeń (kamer i obiektywów), od tego bardzo zależy jakość zapisanego obrazu. A kamera z jednego metra? Nie bardzo.
  • Poziom 10  
    Ale sie czepiliście tego sprzętu.
    kamery będą w pomieszczeniu bez okien z dzwiami za zakrętem więc oświetlenie będzie stałe. Proszę nie uszczęśliwiajcie mnie na siłę (jestem ruda a nie blond) tylko powiedzcie ile może kosztować SAM montaż 4 kamer i magnetowidu plus zrobienie 4 gniazdek 230 v zasilających kamerki.
  • Poziom 10  
    kamery około 250zł (wew) do tego rejestrator 1400zł +dysk
    robocizna około 400zł wszystko ceny netto. Można taniej kamery po 100 zł i rejestrator za 400zł tylko jak dla mnie szkoda wydawać kase na taki sprzęt...... bo jak przyjdzie co do czego to sa same problemy....
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    400 zł za montaż systemu? Albo nieźle na sprzęcie chcesz zarobić, albo jakie wykonanie taka zapłata, albo niedługo rzucisz to wszystko... Wiem że o pieniądzach dżentelmeni nie rozmawiają ale koleżanka jeśli będzie na tyle nastawiona może się mocno zdziwić.
  • Poziom 21  
    kolos22 napisał:
    robocizna około 400zł wszystko ceny netto.... bo jak przyjdzie co do czego to sa same problemy....

;-) Taa, "podoba mnie się ten żołnierz". ;-)

Kolega w ogóle przejrzał zakres robót, które są wymienione w załączonym przeze mnie kosztorysie?