Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Triumph Daytona - wentylator nie włącza się

29 Cze 2009 22:51 1091 1
  • Poziom 10  
    Problem dotyczy wentylatora chłodnicy - motocykl Triumph Daytona 2004. Odczyt temperatury przez ECM prawidłowy. Po osiągnieciu temperatury wentylator nie załącza się. Sprawdziłem przejścia miedzy ecm a przekaźnikiem - OK. Po podaniu masy wszystko śmiga, wiec przekaźnik bezpieczniki odpadają. Ewidentnie ecm nie podaje masy na przekaźnik. Masy na ecm też - ok - chyba, bo na wtyk A, 2 były a na B, 1 - tak się doszukałem w schemacie, chyba że qdm masę na wentylator bierze skądś indziej niż mi się wydaje. Pomysły wyczerpane, puki co, rozłożyłem ręce, oddałem motor, diagnozy brak, bo nie mam pewności, a tylko podejrzenie uszkodzenia qdm ( właściciel wyjoł przekaźnik dawał na krótko i istnieje możliwość ze mógł się pomylić, ale tak czy inaczej chyba nie tak łatwo o uszkodzenie)Wentylator czasem sie włączał, czasem nie, ale dopiero po osiągnięciu 104 stopni a teraz wogule nie działa.
    Samodiagnostyka działa poprawnie, wykrywa brak przekaźnika i od razu wywala błąd.
    Kusi mnie żeby rozebrać moduł i popatrzyć czy nie popalone, czy zimny lut gdzieś. Ale po 1 -zalany żywicą i jako nowicjusz nawet nie mam pomysłu jak takie coś rozebrać. Po 2- nie kumam się na elektronice. Po 3- nie mam pewności co do swoich podejrzeń, nie mam skąd pożyczyć modułu na podmiankę, iz racji swojego małego doświadczenia boję się że coś nie dopatrzyłem. A przede wszystkim jakoś wykrywa przekaźnik i jego brak.
    Jaki parametr komp bierze na włączenie wentylatora poza temperaturą?
    Może gdzieś jest osobny włącznik wentylatora? Na chłodnicy takowego nie znalazłem.
    Może coś jeszcze? Nie mam już pomysłu, bardzo proszę o podpowiedzi i z góry dziękuję.
  • Poziom 1  
    Witam, mam taki sam problem ze swoją Daytoną, i co było?