Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SPICE symulacje obwodów, czy robię coś źle?

30 Cze 2009 00:14 2272 7
  • Poziom 32  
    Witam mam pytanie dotyczące programu który wymieniłem w temacie ściongnełem wersję Student i nie mogę przejść do symulacji.

Opisze co robię nie wiem czy to poprawnie.

1.tworze nowy schemat
    2 rysuje schemat, wprowadzam parametry
    3.dodaję sądy
    4.wszystko zapisuje
    5.tworze dokument do symulacji i daje run

i tu wyskakuje mi błąd (nic mi nie mówiący)

Czy może to być spowodowane błędem w schemacie i czy w projekcie zawsze musi być na schemacie VCC i GND ?

Zamieszczam schemat i błąd w załączniku
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    Witam

Nie ten GND użyłeś.

Użyj 0 z biblioteki capsym.

Symulacja spica wymaga użycia chociaz jednego GND, który jest wyznacznikiem 0V.

SPICE symulacje obwodów, czy robię coś źle?
    Poza tym powinno zadziałać.

pozdrawiam
    Bartek
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Witam

może pomoże moja biblioteka. Ja używam 16.0, więc ze względu na różnice we wersji może nie zadziałać.

pozdrawiam
    bartek
  • Poziom 32  
    To samo z tą biblioteką spróbuje ściągnąć inną wersję. :)

Jeśli byś mógł daj linka skąd ściąłeś swoją wersję.
  • Poziom 13  
    Firma w której pracuję nabyła tą bibliotekę razem z programem. ( jest to biblioteka wbudowana w Cadence'a.

pozdrawiam
    Bartek
  • Poziom 32  
    A jaka jest pełna nazwa tego pakietu bo mam chęć się nauczyć obsługi czegoś z tej firmy. (to jest jakiegoś programu EDA ) :)
  • Poziom 13  
    Witam

OrCAD_EE_Designer_Plus, jest jeszcze AMS Symulator, ale jest dwa razy droższy z robi to samo ( różnica jest taka że AMS Symulator działa na Sparcs'ach / Unixach )

Bardzo dobra jast analiza SMOKE ( odpowiada na pytanie: czy jakiś element układu pracuje poza zakresem pracy podanym w datasheet'cie )

Bardzo fajnym narzędziem w tym pakiecie jest Model editor, podajesz dane z karty katalogowej a on ci daje definicje modelu i połączenie z symbolem.

OrCAD jest srodowiskiem tylko dla windowsa.

Jeśli chodzi o naukę, to musisz mieć na uwadze, że Cadence nie jest najbardziej popularnym środowiskiem w Polsce.

pozdrawiam
    Bartek