Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Tonsil Tonsil GDN 30/120/1 + ?

stereosystem 04 Lip 2009 13:16 4685 37
    Magister_123
    Poziom 34  
    RAFi X napisał:
    PA 15.1
    Widziałem go w akcji, w dużym pomieszczeniu jestem pod wrażeniem. Dobrze go napędzi i będzie trzymał jak powinien. Tylko radzę Ci zrobić osobną komorę dla wzmacniacza ;)

Mam taki zestaw. Co prawda jeszcze nie dokończony (nowa obudowę będę robił z komorą). Głośność na wzmacniaczu mam ustawiona na 1,5 kreski i basu jest wystarczająco dużo. Dźwięk potężny i głośny. Wzmacniacz bez problemu panuje na głośnikiem. Małą zaletą jest to że możesz w przyszłości kupić kolejny GDN 30/120 podłączasz równolegle (4 ohm) i masz 400 watów do dyspozycji na 2 głośniki.
  • Computer ControlsComputer Controls
    stereosystem
    Poziom 12  
    ok dzieki wszystkim za pomoc, teraz mam pytanko, kto by mi pomógł wyliczyć obudowę

PA 15.1 + Tonsil 30/120/1
  • Computer ControlsComputer Controls
    stereosystem
    Poziom 12  
    zobaczymy jak to wszystko wyjdzie, a czy ktoś miał do czynienia z tym głośnikiem?
    MrMaciek
    Użytkownik obserwowany
    stereosystem napisał:
    zobaczymy jak to wszystko wyjdzie, a czy ktoś miał do czynienia z tym głośnikiem?

Oczywiście u mnie w pokoju stoją dwa takie suby (pasywne na razie zasilane wzmacniaczem 80W/8R) i nie narzekam. Szczególnie w filmach pokazuje swoje oblicze i potrafi "zatrząść" pokojem - w pozytywnym słowa tego znaczeniu:)
    Do muzyki również się nadaje.
    stereosystem
    Poziom 12  
    dobra teraz inne pytanie jak GO połączę z SONY TA-F445R
    -Maciej_
    Poziom 21  
    KrzysiekA napisał:
    Dwa razy większa moc wzmacniacza to zaledwie 3 dB różnicy w natężenia dźwięku.

gdyby było średniowiecze kazał bym Cię spalić na stosie. Dodając 3 db otrzymujemy natężenie dźwięku RAZ GŁOŚNIEJSZE!! czy raz głośniej to dla Ciebie tak mało?! może jeszcze polecisz koledze Eltrona 30 do zasilania tego głośnika? bo w końcu po co tyle mocy? nie słuchajcie takich czarodziejów!

Co do Holtona to naprawdę ciężko początkującemu go złożyć. Sam składając tego wzmaka sparzyłem się niejednokrotnie brakiem wystarczającej wiedzy. Jeśli nie masz dobrze opanowanych podstaw elektroniki lub choćby kogoś kto by mógł Ci pomóc w razie problemów to faktycznie lepiej kup jakiś wzmacniacz panelowy i po kłopocie.
    Pamiętaj: aby dobrze wysterować ten głośnik - bez przesterów, wykorzystując całe jego możliwości potrzebne jest wzmacniacz o mocy minimum 150wat i o w miarę dużej pojemności zasilacza. Miałem do czynienia z tym głośnikiem i powiem tyle: jeśli chcesz uzyskać zadowalający efekt i nie wymieniać wzmacniacza za pół roku bo 50 czy 70 wat zagrało w zasadzie tak jak 50 czy 70 wat zagrać powinno to nie słuchaj tych czarodziejów i kup jak co mądrzejszy kazał - minimum 150 w rms/8r.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia.