Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa C - powtarzający sie błąd P0170

krzysw5 30 Jun 2009 08:42 33940 5
    krzysw5
    Level 10  
    Witam wszystkich.
    W aucie jak w temacie jest problem z kontrolką CE - błąd P0170 po przejechaniu okolo 100 km. Wiem, ze najczęstszą przyczyną w przypadku tego błędu jest przepływomierz (niestety nie mam na podmianę), ale dodam że auto ma LPG - Elpigaz. Problem pojawił się po 2 laqtach jezdzenia. Czy taką instalację trzeba regulować co pewien okres, czy faktycznie może to być przepływka a LPG jest ok?
    Jak sprawdzić ten przepływomierz, czy ktoś ma rozpiskę napięć?
    caro1955
    Level 11  
    Witam .Masz problem z wtryskiwaczem 1go. cylindra.A kąkretnie [ korekcja dawki paliwa dla bloku cylindrów nr1----nieprawidłowa korekcja ] Trzeba co pewien czas jeżdzić na bęzynie.
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jakiego 1 cylindra, co Ty bredzisz?
    macrus
    Level 17  
    Witam wszystkich podepnę się pod temat i mam pytanie czy powtarzający się ten błąd w corsie c 1,2 16V w której nie ma gazu może być spowodowany błedami sondy lambda?
    Według różnych opisów wychodzi tak ,że właśnie problem z sondą i chciałbym się upewnić czy możliwe by było że to powoduje sonda?
    Pozdrawiam.
    orient30
    Level 12  
    Labda? Jasne że tak. Jest kilka innych rzeczy które należałoby też sprawdzić. Pierwsza sprawa to lewe powietrze w okolicy kolektora ssącego, druga sprawa to ciśnienie pompy paliwa, nie jestem gazownikiem ;) i nie znam instalacji elpigaz ale warto sprawdzić czy pompa paliwa jest odcięta w czasie pracy na gazie. Tak czy tak ciśnienie pompy warto zmierzyć. Jak tu ok, to zostaje zawór EVAP i ewentualnie wtryski. Najczęściej spotykałem się z lewym powietrzem albo ciśnieniem na pompie ale może tak poprostu trafiałem :) Mam nadzieję że chociaż w małym stopniu pomogłem.
    Pozdrufka
    User removed account
    User removed account