Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka ELECTROLUX ESF 4160 -wypompuje wodę i buczy, '20

Tomek_78 30 Jun 2009 11:03 26773 1
    Tomek_78
    Level 2  
    Witam,

Problem następujący:
    Po wyborze dowolnego programu zmywarka zaczyna wypompowywać wodę i nie może tego procesu zakończyć. Podchodzi do tego 2x i potem wyświetla błąd '20. Odłączyłem od syfonu i wlałem do niej miskę wody to wszystko wypompowała, i po spuszczeniu całej wody nadal buczała aż do wyświetlenia błędu '20. Czynność powtórzyłem 2-3x.

Jakieś pół roku temu miałem taki sam problem, ale po wystawieniu zmywarki i dokładnym obejrzeniu zauważyłem pęknięcie węza odpływowego. Zakleiłem ładnie taśmą i zmywarka zaczęła działać. Dzisiaj myślę że to był jednak przypadek ;)

Proszę o pomoc
    Tomek
    Tomek_78
    Level 2  
    Wczoraj sam zabrałem się za naprawę i naprawiłem :)) Rozebrałem to co potrafiłem, a że jestem kompletnym amatorem więc dużo tego nie było.

Spostrzeżenia:
    - na płycie dennej były osady soli czy czegoś podobnego co sugerowało że pojawiała się tam woda
    - na jednej z blach bocznych były widoczne niewielkie zacieki
    - "zbiornik labirynt" był trochę zanieczyszczony co mi nasunęło skojarzenia z tematem "Zmywarka ADG 931 whirlpool tylko wypuszcza wodę "
    - przypomniało mi się że zarówno teraz jak i poprzednim razem długo palił się wskaźnik braku soli - jakoś nie było kiedy iść dokupić nowe opakowanie ;)

Co zrobiłem:
    - uzupełniłem sól i odczekałem troszkę aż się rozpuści
    - kurek z wodą przykręciłem do połowy żeby zmniejszyć ciśnienie
    i..... DZIAŁA !!! :)

Nie wiem czy to możliwe, ale mam nadzieję że pilnowanie uzupełniania soli pozwoli zbiorniczkowi "samooczyścić się" trochę ;)