Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zawód elektryk bez szkoły

Damianek94 30 Jun 2009 14:02 19963 9
    Damianek94
    Level 10  
    Witam. Mam pytanie. Jeżeli mam zawód mechanik i chciałbym zostac elektrykiem to mogę jakies przejsc kursy żeby by owym elektrykiem?
    Z góry dziękuje za odpowiedzi
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    czesiu
    Level 35  
    Dokumentem jaki wymaga się od elektryka jest świadectwo kwalifikacji. Można je wyrobić np w oddziale SEP, najlepiej jest wykupić kurs przygotowawczy.
    Jak w każdym zawodzie, kurs nie zastąpi wiedzy, poruszane są na nim tylko podstawowe zagadnienia. Na koniec kursu jest egzamin, który trzeba oczywiście zdać. W świadectwie kwalifikacji zawarte są informacje w jakich obszarach elektryki można samodzielnie pracować oraz w jakim zakresie (np konserwacja, montaż, eksploatacja). Świadectwo kwalifikacji ważne jest 5 lat.
    Damianek94
    Level 10  
    Bo ja chciałbym byc elektrykiem. A gdzie zrobię taki kurs?
    antoś12
    Level 14  
    W Jarosławiu taki kurs prowadzi Ośrodek Szkolenia Zawodowego, natomiast w Rzeszowie kurs i egzamin był prowadzony w budynku NOT, odział SEP. Popytaj w swojej miejscowości.
    Darrieus
    Level 38  
    Szczerze to mam mieszane uczucia, nic nie stoi na przeszkodzie, tylko z samego kursu dużo nie wyniesiesz, musisz mieć chęć sam się dokształcać inaczej to pic na wodę fotomontaż.
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Damianek94 wrote:
    Bo ja chciałbym byc elektrykiem. A gdzie zrobię taki kurs?

Wybacz, będzie bolało, ale najlepiej do szkoły.
    serwisant73
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Swięte słowa.Najpierw teoria,dużo teorii,potem praktyka.A tej też nie powinno się zdobywać kosztem osób postronnych.Tak więc dluga droga przed tobą...
    antoś12
    Level 14  
    Popytaj w Urzędzie Pracy, może w ramach przekwalifikowań są prowadzone kursy. W mojej miejscowości był taki kurs odpłatny - półroczny z praktyką w CKP. Na początek dobre i to, ale nie ma to jak szkoła.
    kleki
    Level 28  
    Jak masz się przy kim przyuczyć (rodzina, znajomi) to można się sporo nauczyć. Moim zdaniem wszystko to kwestia chęci i samozaparcia. Znam automatyków nie ze szkoły, tylko z zamiłowania i wykonywanego zawodu - spryciarze i fachowcy. Da się, choć nie jest to łatwe. Uprawnienia oczywiście swoją drogą, ale to jak prawo jazdy, czy papier na wózki widłowe - krótki kurs, egzamin i dalej nic z tego nie wiesz. ;-)

Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
    ADAMUS1978
    Level 10  
    Naprawdę powiem ci szczerze, mam do czynienia z elektrykami mającymi tylko SEP a szkolę ukończyli jako murarz, zegarmistrz itp. najlepszym przygotowaniem jest szkoła ale nic nie stoi na przeszkodzie jeśli tylko jesteś kumaty - pracowałem kiedyś z takim gościem z zawodu górnik ale po dwóch latach jako pomocnik elektryka był w stanie wykonać kompletną inst. wraz z pomiarami.

Poprawiłem.Następne posty proszę pisać bez błędów.
    [sewisant73]