Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chrysler Voyager 3.8 AWD 96r licznik nie działa

maxagd 30 Cze 2009 17:00 2994 3
  • #1 30 Cze 2009 17:00
    maxagd
    Poziom 12  

A więc moja historia jest taka jakieś dwa tygodnie temu wchodzę rano do auta zapalam go a tu autko zapala się i gaśnie,Miga alarm set.

Dowiedziałem się że na liczniku mogą być zimne luty więc wymontowałem licznik polutowałem co trzeba i zaczęło działać. Więc się ucieszyłem ale moja radość trwała krótko Sad .W piątek rano odpalam Voika a tu wskazówki nie działają więc sobie myślę bez wskazówek można śmigać.Pojechałem do kolegi wyłączyłem silnik i wymontowałem licznik myślę sobie pewnie znowu zimne luty.Po oględzinach licznika stwierdziłem że wszystko gra więc go zamontowałem a tu lipa wskazówki się zacinają i auto pracuje na 2 albo 4 gary a nie na6.

Wymontowałem licznik i zawiozłem go do elektronika bo myślę sobie może go zle polutowałem. Po paru godzinach odebrałem licznik,kolega nic tam nie znalazł tylko poprawił moje lutowani.

Zamontowałem licznik i zaczęło wszystko działać. Działało aż do soboty czyli jeden dzień. W niedzielę auto stało a w poniedziałek rano wsiadam do auta a tu niespodzianka nic nie działa Shocked .Licznik od kilometrów nie działa wskazówki nie działają ,auto odpala na 2 albo 4 garki.

Wyczytałem gdzieś na forum że to jest wina jakiś układów na liczniku że się przegrzewają i robią zakłócenia i że należy odpiąć akumlator i to ma skasować te zakłócenia z komputera. Więc tak zrobiłem.

Wieczorem podłączyłem akumlator i autko odpaliło i wszystko wróciło do normy,popracowało sobie jakieś 3 minuty i go wyłączyłem,po ponownym przekręceniu kluczyka znowu to samo nic nie działa i odpala się i pracuje na 2 albo 4 gary.

Dzisiaj nie działa już nic.Przestały świecić kilometry. Wymontowałem licznik i pojechałem z nim do mechaników od amerykanów i podłączyłem go do innego auta i tam działa poprawnie.

• #2 30 Cze 2009 19:29
    blue_17
    Poziom 32  

Myślę że mogło tu by pomóc wgranie oryginalnej zawartości do pamięci licznika (to jest taka jak była oryginalnie w aucie ) tzw wymiana zawartości pamięci, ale do tego trzeba mieć programator.
    Jeśli chodzi o silnik to bym radził zajechać do stacji diagnostycznej i zobaczyć jakie błędy pokazuje sterownik silnika (ECU) bo może to mieć powiązanie ze sobą i dopiero później sprawdzić licznik.

Ale to tylko moja skromna opinia :)

• #3 30 Cze 2009 21:05
    maxagd
    Poziom 12  

Kiedy licznik działa poprawnie to auto też pali poprawnie.A co do podpięcia pod komputer to jest problem coś jest nakopane i jest brak komunikacji z komputerem. A licznik nie wyświetla żadnych błędów.

• #4 02 Lip 2009 23:32
    sq9jjh
    Specjalista elektryk

Witam. Miałem takie same objawy i wiem o co chodzi, problem leży nie w licznikach tylko w innym miejscu, proszę o kontakt na PW, być może, że Ci pomogę. Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME