Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik SEW i błąd MC.INHIBITED

30 Cze 2009 17:05 3389 3
 • Poziom 22  
  Witam. Mam na stole falownik SEW MOVITRAC 3115A-403-4-00 i po załączeniu zasilania wyzwala błąd MC.INHIBITED czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć o czym mówi ten komunikat. Zabrałem się za sprawdzenie IGBT i są sprawne. Wejścia cyfrowe także falownik widzi. W program falownika także wejść mogę. W instrukcji obsługi nigdzie tego alarmu nie widać.?
 • SterControlSterControl
 • Poziom 14  
  Witam,

  może ci pomoże, miałem taki alarm w falowniku LENZE ESMD, przy ustawineiu falownika do pracy poprzez sieć

  w takim przypadku najlepiej wrócić do ustawień fabrycznych

  jaka masz instrukcje obsługi???
  (obecnie producenci falowników dostarczają z urzadzeniem podstawowa instrukcje obsługi i uruchomienia, bardziej zaawansowane instrukcje są do sciagnięcia ze stron producenta - sprawdź to!)
 • SterControlSterControl
 • Poziom 11  
  Jak tam poradziłeś sobie? Mi się to wyświetlało gdy padł kondensator od zasilania 24v
 • Poziom 22  
  Niestety z tym falownikiem się poddałem. Ale dostałem 3 szt falowników Identycznych różniących się jedynie mocą. Jeden z nich sygnalizował komunikat jak wyżej a dwa kompletnie martwe. Falowniki kompletnie martwe miały uszkodzoną przetwornice na zasilaczu która poległa na wskutek uszkodzonego IGBT. Po naprawie przetwornicy zasilacza nadal było zwarcie gdzieś ale jak zdemontowałem IGBT Falownik zaskoczył. Podpinając panel nie pokazywał błędu. No ale bez IGBT est nanic przydatny. Ostatni falownik z Błędem MC inhibited. Podmieniałem wydaje mi się wszystkie ważne elementy oraz płytki I niestety nic nadal ten błąd. Napięcia zasilania 24V sprawne elki na nich wymienione i zapodałem nawet extremalne 24V i też nic. Wymontowałem IGBT i także nic nadal ten błąd. Po czasie pojawia się błąd 04 (obciążenie zbyt wysokie) Więc stwierdziłem że także padnięty moduł IGBT. Wiecie może panowie gdzie mógłbym zakupić taki moduł . Q458-A-15 EGB
  Siemens H 9640

  Falownik SEW i błąd MC.INHIBITED