Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia E66, brak podświetlenia klawiatury

vendorr 30 Jun 2009 18:30 3266 1
    vendorr
    Level 10  
    Witam, mam problem z klawiaturą w mojej nokii, mianowicie nie podświetla się ( czasami się zaświeci) mam na myśli tą klawiaturę na której się pisze sms-y i wybiera numery. Problem zaczął się po wymianie ekranu LCD (wcześniejszy pękł). Czy powodem braku podświetlenia może być tani zamiennik (chińska produkcja za 40 zł). Dodam że po wymianie ekranu, przestał też mi się pojawiać wygaszacz. Wraz z czasem pojawieniem się wygaszacza ekran LCD gasł całkowicie. Co może być powodem tych usterek?? Czy soft, czy może jakiś błąd w wymianie ekranu?? Ekran wymieniałem według schematu serwisowego znalezionego na tym forum.
    Za wszelką pomoc dziękuje bardzo i pozdrawiam.

Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

Już się dowiedziałem co jest powodem usterki. A więc dla potomności. Zakupiony ekran LCD za 40 zł nie posiada czujnika światła co za tym idzie nie włączało się podświetlenie klawiatury, brak wygaszacza też jest powodem taniej podróbki. Dowiedziałem się również, że oryginalne ekrany LCD do nokii e66 można kupić na allegro za mniej więcej 80 zł. Pozdrawiam.
    Kubiak19
    Level 16  
    Owszem, na allegro kupisz za 80 zł. ale z jaką gwarancją, że lcd będzie w pełni sprawny?

Aukcje to ryzyk fizyk ;p

Pozdrawiam.