Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz i kolumny do gramofonu Technics SL-1900 ?

30 Cze 2009 17:14 3713 4
  • Poziom 1  
    Witam,
    Chciałbym prosić o radę jaki mogę kupić wzmacniacz do gramofonu Technics SL-1900? Mogę przeznaczyć na ten cel 500zł, moje wymagania są takie żeby miał wyjścia na cztery kolumny. Do tego jakieś kolumny w granicach 500 -700 zł. Mam pokój 30m2, będę słuchał głównie rocka, rock`n`rolla itp. Nie zależy mi na głośności, wolałbym żeby to się przełożyło na jakość (jeśli można tak powiedzieć w tym przedziale cenowym). Na wzmacniaczu i kolumnach będę słuchał tylko płyt winylowych i pod tym kątem chciałbym kupić ten sprzęt.
  • Poziom 14  
    Witam

Wzmacniacz:
    Yamaha AX550RS
    Pioneer SX403RDS
    Diora WS704
    lub coś podobnego

Kolumny:
    Altus 140
    Diora ZGB 140-8-907
    Pioneer S310
    Heco PCX-2

Wszystko znalezione na Allegro.
    Pozdrawiam
  • Moderator
    Jeżeli zwracasz uwagę na jakość brzmienia, zdecydowanie odradzam podłączanie 4 kolumn.
  • Poziom 14  
    Popieram przedmówce, ponieważ jeśli sygnał będzie szedł z komputera to jest to sygnał stereo czyli 2 na kolumny, a jeśli podłączysz 4 kolumny nie będzie to dźwięk przestrzenny, będzie to taki podrabiany dźwięk. Lepiej kupić 2 dobre kolumny przynajmniej moim skromnym zdaniem
  • Poziom 1  
    Witam!
    Korzystając z założonego tematu, chciałbym zapytać Was o możliwośc kupna igły do gramofonu - model SL-1900.

Gdzie mogę ją dostać?
    W jakiej cenie?

Mam ten model w domu, ale nie ma igły :(
    Dziękuję z góry za wszelkie porady
    Pozdrawiam!