Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Megane II - Replace card battery

IvIaReK 30 Cze 2009 21:13 8013 4
  • #1 30 Cze 2009 21:13
    IvIaReK
    Poziom 12  

Renault Megane II r. 2003 (1,4 16V)
    Proszę o konsultacje w następującym problemie.
    Pojawił się na wyświetlaczu napis "Replace card battery", a bateria jest dobra (jest wymieniona, ma napięcie 3V). Zresztą ta bateria służy tylko do otwierania/zamykania drzwi. Okazało się, że z druga kartą (zamieniam karty co pół roku) było w porządku przez ok. 2 miesiące - i też się pojawił ten sam napis "Replace card battery". Chciałem nadmienić, że nie ma innych problemów: drzwi prawidłowo się zamykają/otwierają, silnik odpala normalnie. Co może być przyczyną tego komunikatu? Mechanik u którego byłem przeprowadził jakiś test urządzeń wskazujących (strzałki się wychylały, kontrolki się zapalały/gasły...) i stwierdził, że nie wie dlaczego tak się dzieje. Stwierdził, że to wina karty. Może ktoś z Państwa spotkał się z podobnym problemem i może mi pomóc?
    Nie ukrywam, napis 'Replace card battery' jest irytujący!
    Dziękuję za wszelkie pomocne informacje.

0 4
  • #2 30 Cze 2009 22:36
    jurekk55
    Poziom 35  

w karcie masz baterię i aku,możesz też mieć problem z anteną

0
  • #3 30 Cze 2009 23:42
    IvIaReK
    Poziom 12  

To fakt. Kompletnie nie wiem jak ta karta jest zbudowana. Ale że jest akumulator, to jestem zaskoczony! A jeśli chodzi o antenę? Antenę w karcie?! Możesz rozwinąć temat? To co właściwie mogę sam sprawdzić? Karta jest nierozbieralna. Czy mam od razu jechać do autoryzowanego serwisu i wymienić obie karty za 1000 zł?! A może mogę jeszcze coś sam zrobić?

1
  • #4 15 Lis 2010 06:09
    snozer
    Poziom 17  

Mam pytanie czy kolega sobie poradził z tym problemem bo ja mam to samo w 1.6 też z 2003. I już rozbierałem kartę i tam nie ma drugiej baterii. Przylutowałem styki i antenkę i po zresetowaniu błędów na komputerze to samo na obu kartach pisze wymień Baterię wrrr

Dodano po 3 [minuty]:

Osyłam do mnie https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8745537#8745537 walka trwa

0
  • #5 22 Sie 2015 16:19
    IvIaReK
    Poziom 12  

Problem był bardziej skomplikowany niż myślałem (nie można tego samodzielnie naprawić!). Znalazłem firmę zajmującą się alarmami, pilotami samochodowymi w Łodzi (na priv mogę podać dokładne namiary, a serdecznie polecam, bo to specjaliści). Powodem jest odlutowanie się jakiegoś drobnego elementu spowodowane naciskaniem przycisków w pilocie (zmęczenie materiału...). Oczywiście to tajemnica firmy, który (które) to elementy są do przelutowania. W każdym razie cena jest 2,5 razy niższa niż w ASO, więc nie ma o czym gadać! Ponieważ co pół roku zamieniam karty, więc u mnie problem kosztował x2. Jestem zadowolony - nie mam już komunikatu "Replace card battery".
    P.S.
    Drugą z kart próbowałem sam naprawić. Pech chciał, że podczas otwierania karty (a jest dość karkołomne przedsięwzięcie) uderzyłem w cewkę w kształcie 2-złotówki (to najważniejszy i najdelikatniejszy element). Trzeba było za dodatkowe 50 zł szukać na szrocie dokładnego odpowiednika do Megane. Nigdy w życiu nie będę cwaniakował! Taka nauczka!

3