Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy pod falownik mogą być podłączone grzałki elektryczne?

zuczek1981 30 Cze 2009 21:22 2618 4
  • #1 30 Cze 2009 21:22
    zuczek1981
    Poziom 10  

Witam

Mam pewne pytanie w sprawie falownika ATV11PU12M2E altivar 11 firmy telemecanique.

Oryginalnie jest on zainstalowany w maglu. Moje pytanie wiąże się z tym czy jest możliwe że grzałki wpływają jakoś na pracę tego falownika albo czy grzałki są podłączone do niego. Ponieważ ustawiają temperaturę na grzałkach 180 one się nagrzewają i niby osiągają tą temperaturę ale jest ona dużo niższa. Teraz nie wiem czy termistor jest podłączony do falownika i przekazuje błędny sygnał. Posiadam instrukcje tego falownika ale do końca nie rozumie jej- bo możliwe ze temperatura środowiska jest dużo większa niż przewiduje instrukcja +40. Czy możliwe ze przez to coś się dzieje z podgrzewaniem do określonej temperatury??
    jeżeli moglibyście mi coś pomóc byłbym wdzięczny.

0 4
  • #2 30 Cze 2009 21:32
    spirytusik84
    Poziom 23  

Moim zdaniem w twoim maglu falownik raczej napędza silnik, grzałki będą sterowane z jakiegoś regulatora sprawdź to dobrze najlepiej według schematu jeżeli nie posiadasz to po nitce do kłębka.

0
  • #3 30 Cze 2009 23:24
    glecki
    Poziom 20  

Kolego
    Podłączanie grzałek do falownika nie ma najmniejszego sensu.Grzałka nagrzewa się do danej temperatury i termistor czy inny element termoczuły ją wyłącza. Zwykle grzałka podłączona jest przez termostat mechaniczny.Spróbuj go ominąć i sprawdź czy grzałka się nagrzewa. Podłączenie grzałki przez falownik to prawdopodobnie blokada obrotów silnika gdy urządzenie nie jest nagrzane. Falownik służy do regulacji prędkości obrotowej silnika i myślę że oprócz funkcji podanej wyżej nie będzie miał nic wspólnego z grzałkami.

0
  • #4 01 Lip 2009 10:57
    Awdeg
    Poziom 26  

Sprawdź dokładnie myślę że grzałki są zasilane poprzez sterownik nie falownik bo i po co

0
  • #5 01 Lip 2009 20:26
    zuczek1981
    Poziom 10  

Awdeg napisał:
    Sprawdź dokładnie myślę że grzałki są zasilane poprzez sterownik nie falownik bo i po co

no udało mi sięcoś odnależc za falownikiem mala plastikowa puszeczka i do niej idzie kabel od termistora. czyli tam coś musiało nawalić

0