Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy pod falownik mogą być podłączone grzałki elektryczne?

30 Cze 2009 21:22 2906 4
 • Poziom 10  
  Witam

  Mam pewne pytanie w sprawie falownika ATV11PU12M2E altivar 11 firmy telemecanique.

  Oryginalnie jest on zainstalowany w maglu. Moje pytanie wiąże się z tym czy jest możliwe że grzałki wpływają jakoś na pracę tego falownika albo czy grzałki są podłączone do niego. Ponieważ ustawiają temperaturę na grzałkach 180 one się nagrzewają i niby osiągają tą temperaturę ale jest ona dużo niższa. Teraz nie wiem czy termistor jest podłączony do falownika i przekazuje błędny sygnał. Posiadam instrukcje tego falownika ale do końca nie rozumie jej- bo możliwe ze temperatura środowiska jest dużo większa niż przewiduje instrukcja +40. Czy możliwe ze przez to coś się dzieje z podgrzewaniem do określonej temperatury??
  jeżeli moglibyście mi coś pomóc byłbym wdzięczny.
 • Poziom 23  
  Moim zdaniem w twoim maglu falownik raczej napędza silnik, grzałki będą sterowane z jakiegoś regulatora sprawdź to dobrze najlepiej według schematu jeżeli nie posiadasz to po nitce do kłębka.
 • Poziom 20  
  Kolego
  Podłączanie grzałek do falownika nie ma najmniejszego sensu.Grzałka nagrzewa się do danej temperatury i termistor czy inny element termoczuły ją wyłącza. Zwykle grzałka podłączona jest przez termostat mechaniczny.Spróbuj go ominąć i sprawdź czy grzałka się nagrzewa. Podłączenie grzałki przez falownik to prawdopodobnie blokada obrotów silnika gdy urządzenie nie jest nagrzane. Falownik służy do regulacji prędkości obrotowej silnika i myślę że oprócz funkcji podanej wyżej nie będzie miał nic wspólnego z grzałkami.
 • Poziom 26  
  Sprawdź dokładnie myślę że grzałki są zasilane poprzez sterownik nie falownik bo i po co
 • Poziom 10  
  Awdeg napisał:
  Sprawdź dokładnie myślę że grzałki są zasilane poprzez sterownik nie falownik bo i po co  no udało mi sięcoś odnależc za falownikiem mala plastikowa puszeczka i do niej idzie kabel od termistora. czyli tam coś musiało nawalić