Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW POLO; AUD; Awaria instalacji gazowej Autronic MIstral II

zbywoj 30 Jun 2009 21:41 3158 3
 • #1
  zbywoj
  Level 11  
  Witam. Tak jak w temacie mam problem z instalacją gazową. W miarę możliwości proszę o pomoc.

  Instalacja gazowa jest firmy Autronic Mistral 2, dalej prawdopodobnie AJ-100. Od zakupu auta jakieś pół roku miałem delikatne problemy z wypadaniem losowym zapłonów oraz niestabilności obrotów na postoju (czego niestety nie naprawiłem). Na benzynie chodzi normalnie. Jakieś cztery dni temu zniknęły mi światełka z przełącznika benzyna - gaz. Gdy przełącznik ten wcisnę ręcznie to słyszę z tyłu auta jak coś się załącza (chyba także nie działa automatyczne przełączenie na gaz). Choć nic na przełączniku nie widać to na gaz się przełącza. Przy ok. 1000obr/min wszystko jest ok, ale jak dodam delikatnie gazu to ostro prycha i wzdycha. Filtry były dość zabrudzone, a membrany w rozdzielaczu nie sprawdzałem.
  Gdy wyjmę bezpiecznik z przewodu zasilającego instalację gazową "+" przy akumulatorze to na przełączniku zapala się jedno światełko (nie wiem dlaczego tak, z drugiej strony bak gazu i tak jest pełny).

  Interfejs do instalacji zakupiłem dziś na allegro. Lecz nie wiem czy się przyda :/

  Proszę o pomoc bo w moim rejonie gazownicy umywają ręce od tej instalacji tłumacząc się, że nie mają interfejsu i że jest to Holenderska instalacja.

  Jeśli miałby ktoś jakieś wskazówki byłbym wdzięczny.
 • #2
  vanDuck
  Level 10  
  Jak u mnie zaczęły świrować diody w przełączniku to gazownicy sprawdzali zawory i czyścili filtry, nic nie pomagało. Do puki sterownik całkiem nie padł nic nie było wiadomo. A jak już padł to się okazało że pływał już od dawna w wodzie w podobno "wodoszczelnej" obudowie. Teraz w instrukcji montażu tłustym drukiem jest napisane "montować w miejscu nie narażonym na działanie wody". A mi gazownik zamontował pod kratką nawiewu powietrza pod szybą :(
 • #3
  zbywoj
  Level 11  
  Zerknąłem do środka. Komputer od gazu mam szczelny i suchutki. Teraz wszystko działa oprócz tych światełek sygnalizujących na czym jadę i ile w zbiorniku mam gazu...
 • #4
  6kwiatek9
  Level 2  
  Miałem podobny problem zmieniłem ustawienia parametry, poziom gazu, typ czujnika 0,9 taki mam. Wszystko wróciło do normy.