Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IBM ThinkPad A20m - brak bootowania z napędu CD

30 Cze 2009 21:42 2341 8
  • Poziom 9  
    Mam laptopa IBM ThinkPad A20m typu 2628 i nie mogę zainstalować na nim systemu,ponieważ nie można zbootować go z CD. Nie pozwala na to BIOS.Opcje biosu to dyskietka i sieć. Prosiłbym o podanie linku do ściągnięcia biosu do tego typu laptopa,który pozwoliłby na botowanie z CD (jeżeli taki istnieje) lub pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Z góry dziękuję i pozdrawiam borysw
  • Poziom 43  
    Moment, co widzisz po wywołaniu boot menu? Napęd widoczny jest w Biosie?
  • Poziom 9  
    Nie,napęd CD nie jest widoczny.Widoczny jest tylko napęd dyskietek i network
  • Poziom 43  
    Zatem, czy napęd, który podłączyłeś, jest sprawny? Wygląda na to, że nie. Jeśli napęd był by sprawny, miałbyś możliwość wybrania bootowania z napędu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Napęd jest sprawny.Po prostu ten bios (wersja IWET59WW(1.13) z dnia21.12.1999) w tym typie laptopa nie zezwala na botowanie z napędu CD-to jest pewne.Dlatego chciałbym się dowiedzieć czy jest jakiśkolwiek nowszy bios do tego modelu (262841G z chipsetem Intel i440BX/ZX) w internecie (ja nie mogę znaleźć)
  • Poziom 9  
    Dziękuję Wam za poświęcenie czasu i porady:D.Jakiś czas temu z kolegą zapięliśmy twardego z mojego laptopa do podobnego laptopa kolegi i zainstalowaliśmy system.Wszystko grało,lecz teraz jest trochę niestabilny(pewnie zaśmiecony).Liczyłem że może ktoś z państwa zna BIOS do tego laptopa,który zezwoliłby mi na rozwiązanie tego problemu(będę musiał powtórzyć manewr sprzed jakiegoś czasu). Otworzyłem stronę tzoka,ale jest po angielsku,a ja:cry:.Dziękuję i pozdrawiam Borys
    P.S. Jeszcze temat jest aktualny,a ja taki pesymista.