Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tosca 303 cisza na liniowym wyjściu audio.

21 Maj 2004 20:01 2234 9
 • Poziom 11  
  Kiedyś działało, cicho i niezbyt czysto ale teraz jest cisza.
  I co robić? Słuchawkowe troche szumi ale działa - i z racji trego szumu stąd sygnału niewezmę (a chcę podłączyć pod kompa)
  Pozdrawiam, i za pomoc dziękuję.
 • Poziom 30  
  Powodow moze byc pelno, moze kabelek sie odczepil lub cos takie, jesli sluchawkowe dziala?? Ja mialem pelno problemow z Tosca, ale w koncu sobie poradzilem :) miedzy innymi dzieki Elektrodzie.
 • Poziom 30  
  mam pytanie czy ta tosca ma wejście/wejście na korektor bo jeśli tak to sprawa się wyjaśnia.
 • Poziom 15  
  nie widziałem toski z wejściem na korektor ale głowy nie dam że takich nie ma. a to wyjście to jest chyba w gnieździe din. masz pewność że dobrze podłączyłeś?? sprawdzałeś na płytce??
 • Poziom 30  
  Tosca 303 nie ma wyjścia na korektor, chyba że nieoryginalne... Wyjscie sluchawkowe jest Jack 6,3 z wyłącznikiem (już nawet Aidy takie miały :P)...
 • Poziom 11  
  Kabelki bez zarzutu. A czy wyjście słuchawkowe ma związek z liniowym? Nie sądzę. Ale czekam na pomocne rady.
 • Poziom 26  
  "Wyjście liniowe" w AWS 303 służy wyłącznie do nagrywania na magnetofon z gniazdem DIN i ma zbyt niski poziom sygnału by poprawnie wysterować urządzenie typu karta muzyczna. Praktycznie żadne nowoczesne urządzenie "nagrywająco-wzmacniające" z wejściami Cinch lub Jack nie pracuje poprawnie z Toscą (stąd problemy posiadaczy zestawów Tosca vs MDS 442, informacja o konieczności przeróbki była nawet w instrukcji obsługi MDS 442 - nawet nie w serwisówce!). A w ogóle to gniazdo magnetofonowe DIN w AWS 303 ma wejście i wyjście na oddzielnych stykach: jedna para styków to wejście a druga para (po przeciwnej stronie gniazda DIN) to wyjście. Żeby na tym wyjściu był sygnał do nagrywania, to musi działać i grać albo wewnętrzny tuner albo gramofon z przetwornikiem dynamicznym podłączony do wejścia "gramofon". W tych typach urządzeń nie można np. nagrywać z radia i jednocześnie kontrolować zapisu monitorując magnetofon przez kolumny. Radio musi być włączone do normalnego słuchania radia, a gramofon do normalnego słuchania płyt - tylko wtedy działa nagrywanie czegokolwiek z Toski.
  Wyjście słuchawkowe nie ma elektrycznie nic wspólnego z wyjściem magnetofonowym. Jest to wyjście na głośniki ale zredukowane poprzez rezystory.
 • Poziom 30  
  Nio bo AWS 303 możnaby określić jako wydzielony klocek z całego radiomagnetofonu, w którym nie ma pracy dwutorowej czy monitora nagrywania...

  PS Kaem - dałbyś rade przesłać skana tej serwisówki MDS 442?? :) Albo link??
 • Poziom 26  
  DJ Max napisał:
  PS Kaem - dałbyś rade przesłać skana tej serwisówki MDS 442?? :) Albo link??


  Na razie nie bardzo. Komplet to 22 kartki A4, skanowanie i wysyłanie tego to pewno parę godzin (kiepskie łącze, mimo że stałe). W tej serwisówce nie ma ani słowa o przeróbce do Toski, bo to amplituner trzeba przerobić a nie magnetofon. A to co widziałem w instrukcji obsługi magnetofonu to tylko wzmianka dla użytkownika, żadnych szczegółów serwisowych tam nie ma. Natomiast serwisówką do Toski AWS 303 to w ogóle nie dysponuję, tam może jest wszystko opisane.
 • Poziom 11  
  Co do samego wysterowania karty nie mam problemu. Jeśli sygnał będzie czysty - bo na słuchawkowym mam szmery (nie jednolity szum). A karta C-media tragicznie nagrywa, chyba, że sygnał podam jej przez wzmacniacz słuchawkowy który mam w CD Fonica - dopasowanie impedancyjne wzmacniacz z kartą daje dobry syganł, więc wykorzystam go do Tosca-komp.