Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Force Feedback Diy

DjDanielo1 01 Jul 2009 11:09 2844 0
 • #1
  DjDanielo1
  Level 12  
  Witam
  Na początku się przywitam, a więc jestem Daniel chodzę do ostatniej klasy gim, interesuję się mechaniką, motoryzacją i elektroniką. Praktycznie wszystko sobie sam robię. Mieszkam w Rydułtowach obok Rybnika, Rydułtowy słyną praktycznie z największego stożka w europie czyt, Hałda. :)

  A więc prześledziłem masę informacji na temat tego ciekawego rozwiązania jakim jest force feedback. Wiem jak działa strona mechaniczna ale nie mam pojęcia jak z strony elektronicznej i przesyłu danych z gry. Strona mechaniczna to tylko silnik dwa koła zębate i pasek gr. 1cm. Lub zębatki... Potencjometr jest podłączony albo pod oś kierownicy lub po przez przekładnie... Widziałem także stosowane układy z diodami led...
  Wiem że będzie łatwiej i taniej kupić taką kierownice ale ja chce zrobić to sam... Kierownica będzie ze sprzęgłem, gazem, hamulcem i ok. 500stopni.
  Chce to na USB bo widziałem już gdzieś na forum uniwersalny układ gdzie można chyba 7osi i 100przycisków o ile się nie mylę... Mi wystarczy 5osi i 10 przycisków.  To znalazłem:
  To jest do symulatora lotów ale działa na tej samej zasadzie.
  http://www.simprojects.nl/diy_force_feedback_interfacing.htm

  Wsad pewnie do Basica:

  http://www.simprojects.nl/flight_yoke_FF_mechanics.htm

  Tutaj mechanika:
  http://www.tomshardware.com/reviews/pc-racing,470-17.html