Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co o tym myslicie?

Witasww 01 Lip 2009 11:36 1098 0
    Witasww
    Poziom 1  
    Witam !!
    Mam parę pytań posiadam wzmacniacz JBL GTO 6000 (stoi luzem)i chciałbym dzięki niemu poprawić audio w samochodzie (passat b5)
    Jak to aktualnie wygląda :

-radio sony (jakiś starszy model)

-głośniki w przednich drzwiach absolutny dramat po takim charakterystycznym charczeniu przypuszczam ze membrana musi być pęknięta

- w tylnych drzwiach całkowity brak

-tylna półka jakieś 2 cheblowate owale nie podłączone (nawet ich nie sprawdzałem - wątpię żeby to miało sens)

-wzmacniacz Fli Fl450sF1 napędza on Tubę Fusion w Polsce mało spotykana firma tutaj natomiast (Irlandia) jest tego pełno

- subwoofer Fusion posiada on 200 wat rms - o ile można wierzyć w tą marke

Tak autko kupiłem , oprócz charczenia przednich głośników tuba gra nawet ładnie zauważyłem również , że przy większym basie światła mrugają (wzmacniacz jest podłączony plusem bezpośrednio z akumulatora minus z bagażnika) ale podejrzewam , że winowajcą jest akumulator bo jest konkretnie padnięty zostawię drzwi otwarte na 20 min... i już nie zapale - także to będzie 1 zakup

teraz do rzeczy wszystko chce odpalić na tym JBL-u( 4x 50 wat rms + 2 X75 rms wszystko na 4 OHM) zacznę od przednich drzwi chciałbym założyć głośniki MAGNAT edition216( 60 wat rms) na dystansach mdf przy okazji drzwi wyciszyć , tylne drzwi na razie zostawię tak jak są . Nie wiem co zrobić z tylną półką skoro i tak już poprzedni właściciel wyciął dziury myślałem żeby "wrzucić" MAGNAT EDITION 693 (65 wat rms) ostatnie 2 kanały zmostkować na 1x 130 wat rms i podłączyć tą tubę. To jest 1 możliwośc.

2 jest taka , że do przednich drzwi kupić jakieś słabsze głośniki napędzić je radiem a z JBL-a zrobić inny użytek mianowicie odpalić go w takiej konfiguracji : 2 x 150 Watt / 4 Ohm + 1 x 250 Watt / 4 Ohm owe 250 wat na tubę powinno być okej jednocześnie kupić mocniejsze głośniki do tylnej półki. I tu mam pytanie czy ktoś z was mostkował tak ten wzmacniacz ponieważ nie wiem które wyjścia należy podłączyć żeby z niego uzyskać mostek pracy 2+1 na tubę

Z góry dzięki