Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel 2003 i zadanie?

01 Lip 2009 13:29 4884 6
 • Użytkownik usunął konto  
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 35  
  Lenistwa nie powinno się pielęgnować. Toż to 20, w porywach do 30 minut roboty. Masz tu screena jak to będzie wyglądać i sam wymyśl jakie tam obliczenia i kilka funkcji musi zostać użytych. Nie są to skomplikowane działania (najwięcej dodawanie i mnożenie w jednej komórce).
  Excel 2003 i zadanie?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  Przepraszam za offtop-a ale mnie tylko zastanawia mjab w jakim celu wpisałeś w specjalizacji "informatyka" skoro nie potrafisz rozwiązać prostego zadania/symulacji matematycznej w Excelu.
 • Poziom 35  
  To jeszcze kilka podpowiedzi:
  - Wartość bezwzględna liczby (przydatne przy obliczaniu różnicy) = funkcja MODUŁ.LICZBY(xx)
  - Obliczanie średniej - funkcja ŚREDNIA
  - Adresowanie bezwzględne komórki oznacza, że odwołujemy się do konkretnej komórki, a następnie podczas kopiowania/przenoszenia zawartości komórki, adresacja w jej funkcji zmienia się dopasowując się zawartości tabeli. Robimy to wstawiając znaki $ przed nazwą kolumny, bądź numerem wiersza, czyli np.: $A1 (przy stałej kolumnie A), A$2 (przy stałym wierszu nr 2), $A$2 (przy stałej komórce A2).
  Reszta to czysta matematyka.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 35  
  mjab napisał:
  Natomiast, widzę że nie mam Panowie co liczyć na gotowy plik? :) Ok, napisze to jeszcze raz, i dziękuję za dotychczasową pomoc :)

  Naprawdę w tych zadaniach jest więcej matematyki, niż znajomości Excela. Szukając samemu rozwiązań człowiek najszybciej i zdecydowanie najlepiej (czyt. na dłuższy okres czasu) się uczy. Dasz sobie radę, studia mają w końcu czegoś nauczyć.