Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Megabajt model: MGB-300 ATX pojemności kondensatorów?

01 Lip 2009 14:16 2957 4
  • Poziom 34  
    Czy mógłby mi ktoś podać pojemności kondensatorów w filtrze za przetwornicą tego zasilacza o oznaczeniach:
    C29, C30, C31, C32, C33, C35
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak przejrzysz archiwalne tematy to stwierdzisz, że są różne MGB-300ATX - lepiej podaj symbole układów, wtedy coś się dobierze.
  • Moderator
    Witam.
    Czy to na pewno chociaż ten model?
    Daj również jakieś zdjęcia i co pisze na PCB.
    Pozdrawiam Brać lutującą.
  • Poziom 34  
    Jako, że właśnie nie miałem wczoraj aparatu fotograficznego, a zabrałem go dziś i zasilacz wygląda tak:

Megabajt model: MGB-300 ATX pojemności kondensatorów? Megabajt model: MGB-300 ATX pojemności kondensatorów? Megabajt model: MGB-300 ATX pojemności kondensatorów?
    Jest on zbudowany na układzie scalonym TL494, a wcześniej nie odpalał komputer, ale po wrzuceniu go na warsztat okazało się że startuje i daje napięcia, tylko są one strasznie niestabilne.
    Przy obciążeniu prądem 5A linii +12V napięcie spadało do +10V.

Nie wygląda na przygrzany i tak dalej, wiec zabrałem się za wymianę kondensatorów elektrolitów.
    Po obejrzeniu wydaje mi się, że mają za małą pojemność (nie wykluczam możliwości, że ktoś już w nim je wymieniał).
    I tak:
    w linii +12V jest 680uF/16V,
    w linii +5V jest 470uF/10V,
    w linii +3,3V jest też 470uF/10V

Dlatego przed wymianą zapytałem, bo może faktycznie są wsadzone jakieś przypadkowe wartości kondensatorów elektrolitycznych...
    Poprawiłem TONI_2003
  • Moderator
    Jednak o ile obok układu TL494 masz układ LP7510 (8 pin) to kondensatory elektrolityczne powinny być takiej wartości mniej więcej.
    Zrobiłeś fotki takiej jakości, że głowa boli nawet nie chciało Ci się odkręcić więcej czterech śrubek aby zasilacz wyciągnąć z obudowy.