Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica 7145 za krótki obraz

Erni1 01 Lip 2009 16:54 1258 7
  • #1 01 Lip 2009 16:54
    Erni1
    Poziom 20  

Jak w temacie, obraz jest za krótki o ok 3-4 mm oczywiście regulacja się już skończyła.

Z góry dzięki za info jak to naprawić

0 7
  • #2 01 Lip 2009 23:42
    sebono
    Poziom 22  

co to znaczy za krótki? przeprogramowałeś ja na polski ? wklej skan.

0
  • #3 02 Lip 2009 08:29
    Erni1
    Poziom 20  

kolego teraz skanu nie mam ale jak go zrobię to wkleję.
    Co to znaczy za krótki, jak masz test (używam testu Konica więc jest dość łatwo stwierdzić o ile jest za krótki)
    Wgrywałem już wszystko co jest dostępne łącznie z angielskim softem na białe kartki i dalej nic. Regulacja (vertical adjustment) skończyła się jest +20 i dlej nie mam pomysłu.
    A tak odnośnie polskiego języka to łatwiej mi sie je ustawia na angielskim :)

0
  • #4 02 Lip 2009 08:41
    sebono
    Poziom 22  

ja bym verticala nie ruszał , tylko obrotami bębna bym się pobawił na początek. Pamiętaj że w tej maszynie jak ruszysz jedną regulację to musisz pamiętać o zrobieniu następnej. Jednym słowem : ruszysz jedno , spieprzy się drugie. Także powróć do ustawień tych początkowych i zacznij od nowa. Te maszyny maja w standardzie obcinanie ( tak jak z resztą np.: bizhuby 162 i pokrewne ) . Pzdr

0
  • #5 02 Lip 2009 09:55
    Erni1
    Poziom 20  

kolego po pierwsze regulacja vertical jest w ustawieniach obrotów bębna, po drugie regulowanie vertical nie zmienia horizontal.
    wycinanie ramki to jedno za za krótki obraz to drugie.
    Standardowo wycinają koniec a początek można regulować.

Problem tkwi w jakimś szczególe o którym nie wiem, miałem już kiedyś taką jedna i do tego doszedłem ale za choinkę nie pamiętam co robiłem, zresztą było to dosyć dawno a od tamtej jednej sztuki nic podobnego mi się nie trafiło

0
  • #6 02 Lip 2009 22:36
    sebono
    Poziom 22  

ok , kolego erni chciałbym pomóc bo akurat miałem takie przypadki po przeprogramowaniu maszyny, ale skoro wiesz ale za choinkę nie możesz sobie przypomnieć i skanu nie umiesz wkleić to przepraszam że żyję . Pzdr

0
  • #7 02 Lip 2009 22:55
    Erni1
    Poziom 20  

Kolego właśnie przełożyłem praktycznie wszystkie elementy z innej kopiarki, płyta, NIVRAM, PDB, silnik optyki, płytka silnika optyki i dalej to samo, nawet reset fabryczny i nic.
    skan wkleję jak uruchomię 2 kopiarke bo teraz mam 2 w rozsypce

0
  • #8 03 Lip 2009 13:55
    Erni1
    Poziom 20  

dodaję skany
    normal - normalne kopiowanie
    store - kopiowanie do pamieci kopiarki

Obraz jest za krótki o ok. 4-5 mm dodatkowo jest wycięty

Przy skanowaniu STORE obraz jest tak samo wycięty z przodu i tak samo za krótki

0