Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

check engine po wymianie radia w almerze 2.2di

martinovicz 01 Lip 2009 17:16 1239 4
  • #1 01 Lip 2009 17:16
    martinovicz
    Poziom 2  

witam, mam problem z radiem w mojej almerze 2.2di. z 2000r Fabrycznego nigdy nie widziałem :cry: kupiłem ją bez radia. Sam zamontowałem nowego zwykłego JVC , kupiłem kostkę ISO, problem miałem ze znalezieniem masy, sprawdzałem wszystkie piny po kolei. Okazało się że masa dopiero pojawiała sie po włączeniu świateł:idea:. Postanowiłem pociągnąc masę z najbliższego punktu umasowionego , czyli wtyczki od wentylatora. wszystko poszło pięknie. radyjko działa. Tylko już na pierwszej mocniejszej przejażdżce obr. silnika powyżej 3000 i prędkość około 160km zapalił sie check engine. Kod błędu = błąd czujnika prędkościomierza. wyjąłem go ze skrzyni i pomierzyłem i wartości i OK. Mimo to kupiłem inny czujnik na allegro, problem nie ustał. Po wykasowaniu check dalej sie zapala przy prędkości 160km i 3000 obr. Ktoś wyjaśnił mi że podczas podłączania musiałem dać zwała i uszkodziłem w liczniku jakiś układ. Tzn czujnik VSS wysyła sygnał do licznika a z tego idzie dalej do radia, po to by przy prędkości 160km/h kiedy w aucie jest głośno, automatycznie zgłośnić. Radio moje nie obsługuje funkcji speed, ale u wielu ludzi którzy w tym modelu wymienili nic sie nie dzieje z checkiem. Może ktoś coś poradzi, może wg Manuala wyśledziłby odpowiedni kabelek w liczniku i by coś sie dało zrobić?

0 4
  • #2 01 Lip 2009 20:27
    djlj24
    Spec od car audio

Odciąć linię A1 idącą do radia. A licznik znając życie już do wymiany - wada fabryczna Nissanów.

0
  • #3 01 Lip 2009 22:19
    martinovicz
    Poziom 2  

a która to jest A1,

1 ILL - podświetlenie
    2 tel mute
    3 +12V ACC
    4 SPEED
    5 IMMOBI
    6 ANT
    7 głośnik RR-
    8 REM-A(CL) Awaryjne (BP)
    9 REM-B(CL)
    10 REM-B(CL) Awaryjne (BP)
    11 GND - masa
    12 +12V BATT
    13 głośnik FL-
    14 głośnik FL+
    15 głośnik RL+
    16 głośnik RL-
    17 głośnik FR-
    18 głośnik FR+
    19 głośnik RR+
    20 masa pilota (BP)
    21 pilot VOL- SEEK- PRESET+(BP)
    22 pilot VOL+ SEEK+ SRC(BP)
    23-24 nc - wolne

check engine po wymianie radia w almerze 2.2di

0
  • #4 03 Lip 2009 11:33
    djlj24
    Spec od car audio

A1 jest w ISO - ale jakbyś znał chociaż podstawy angielskiego to nie kopiowałbyś opisu tylko zam doszedł gdzie jest sygnał prędkości. Ech daj na talerzu wszystko i tak nie potrafią skorzystać.

0
  • #5 06 Lip 2009 11:17
    martinovicz
    Poziom 2  

nie pomogłeś za bardzo pisząc odepnij A1, wtyczkę ISO z mojego nissana znam na pamięć a odpowiedzialnym za przesyłanie prędkości jest PIN 4 oznaczony w moim opisie jako SPEED (dlatego wkleiłem opis żebyś sie wypowiedział czym dla ciebie jest owe A1, Z podstawami mojego angielskiego nie jest tak źle i zapewnie nie tobie to oceniać..,
    Odłączenie tego PIN-U 4 do niczego nie prowadzi, ten etap o którym piszesz przerabiałem już dawno..

0
  Szukaj w 5mln produktów