Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

check engine po wymianie radia w almerze 2.2di

01 Lip 2009 17:16 1389 4
 • Poziom 2  
  witam, mam problem z radiem w mojej almerze 2.2di. z 2000r Fabrycznego nigdy nie widziałem :cry: kupiłem ją bez radia. Sam zamontowałem nowego zwykłego JVC , kupiłem kostkę ISO, problem miałem ze znalezieniem masy, sprawdzałem wszystkie piny po kolei. Okazało się że masa dopiero pojawiała sie po włączeniu świateł:idea:. Postanowiłem pociągnąc masę z najbliższego punktu umasowionego , czyli wtyczki od wentylatora. wszystko poszło pięknie. radyjko działa. Tylko już na pierwszej mocniejszej przejażdżce obr. silnika powyżej 3000 i prędkość około 160km zapalił sie check engine. Kod błędu = błąd czujnika prędkościomierza. wyjąłem go ze skrzyni i pomierzyłem i wartości i OK. Mimo to kupiłem inny czujnik na allegro, problem nie ustał. Po wykasowaniu check dalej sie zapala przy prędkości 160km i 3000 obr. Ktoś wyjaśnił mi że podczas podłączania musiałem dać zwała i uszkodziłem w liczniku jakiś układ. Tzn czujnik VSS wysyła sygnał do licznika a z tego idzie dalej do radia, po to by przy prędkości 160km/h kiedy w aucie jest głośno, automatycznie zgłośnić. Radio moje nie obsługuje funkcji speed, ale u wielu ludzi którzy w tym modelu wymienili nic sie nie dzieje z checkiem. Może ktoś coś poradzi, może wg Manuala wyśledziłby odpowiedni kabelek w liczniku i by coś sie dało zrobić?
 • Spec od car audio
  Odciąć linię A1 idącą do radia. A licznik znając życie już do wymiany - wada fabryczna Nissanów.
 • Poziom 2  
  a która to jest A1,

  1 ILL - podświetlenie
  2 tel mute
  3 +12V ACC
  4 SPEED
  5 IMMOBI
  6 ANT
  7 głośnik RR-
  8 REM-A(CL) Awaryjne (BP)
  9 REM-B(CL)
  10 REM-B(CL) Awaryjne (BP)
  11 GND - masa
  12 +12V BATT
  13 głośnik FL-
  14 głośnik FL+
  15 głośnik RL+
  16 głośnik RL-
  17 głośnik FR-
  18 głośnik FR+
  19 głośnik RR+
  20 masa pilota (BP)
  21 pilot VOL- SEEK- PRESET+(BP)
  22 pilot VOL+ SEEK+ SRC(BP)
  23-24 nc - wolne

  check engine po wymianie radia w almerze 2.2di
 • Spec od car audio
  A1 jest w ISO - ale jakbyś znał chociaż podstawy angielskiego to nie kopiowałbyś opisu tylko zam doszedł gdzie jest sygnał prędkości. Ech daj na talerzu wszystko i tak nie potrafią skorzystać.
 • Poziom 2  
  nie pomogłeś za bardzo pisząc odepnij A1, wtyczkę ISO z mojego nissana znam na pamięć a odpowiedzialnym za przesyłanie prędkości jest PIN 4 oznaczony w moim opisie jako SPEED (dlatego wkleiłem opis żebyś sie wypowiedział czym dla ciebie jest owe A1, Z podstawami mojego angielskiego nie jest tak źle i zapewnie nie tobie to oceniać..,
  Odłączenie tego PIN-U 4 do niczego nie prowadzi, ten etap o którym piszesz przerabiałem już dawno..