Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autoalarm Proxima - pinologia.

21 Maj 2004 23:59 20732 32
  • Poziom 20  
    Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu przewodów, ponieważ nie mam ich ponumerowanych. Może na podstawie wtyczki (w środku alarmu) do której podłączona jest wiązka udałoby się ustalić przewody.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    która to proxsima podaj dalsze oznaczenie to jutro ci podrzuce musze tylko przeskanowac
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 20  
    Tego właśnie nie wiem jaki to jest, bo na obudowie jest tylko naklejka PROXIMA. Podam jakie kolory przewodów są we wtyczce do której podłączona jest wiązka:
    1) zielony
    2) czarny
    3) czarny
    4) czarny
    5) czarny i 2 brązowe
    6) czarny
    7) czarny
    8) biały
    9) biały
    10) czarny
    11) czarny
    12) czarny
    I jeszcze 2 przewody, które są podłączone do styków przekaźnika.
  • Spec od samochodów
    Jak bys zrobil zdjecie to bym ci opisal
  • Poziom 11  
    Z tego co wiem typ alarmu można poznac po kolorze antenki :)
  • Poziom 11  
    Prawdopodobnie jest to taki sam alarm jaki ja mam w samochodzie.Jeszcze jedna sprawa czy to jest z przyciskiem na wiązce.Jesli będzie koniczne to mogę to sprawdzic w samochodzie i opisac ci te przewody
  • Poziom 11  
    podpowiedż masz na skrzynce pocztowej
  • Poziom 18  
    jezeli masz jakies watpliwosci w sprawie proximy to kliknij montuje je pare lat wiec znam pare trikow na to urzadzenie lacznie z schematami itd.czekam na zainteresowanie......
  • Poziom 12  
    witam

podłącze się do tematu bo mam podobny kłopot

szukałem na elektrodzie schematu do alarmu Proxima i natknąłem się na tenpost.
    Co prawda ściągnąłem zamieszczony tu schemat połączeń ale problem w tym że nie wiem jaki konkretnie mam model alarmu, jednak tyle co mogę powiedzieć na jego temat to to że jest on na układzie scalonym PIC16C558 oraz na jednej stronie laminatu jest napis: „Alarm_M4a” i TORAL. nie wiem ma czy ma to jakieś znaczenie. Prawdopodobnie jest to Proxima ZS i ma plombę gwarancyjną wypisaną na listopad 1997 roku (chyba)

Teraz chodzi o to że praktycznie wszystkie przewody z wiązce są czarne, wobec tego jeśli na schemacie np. przewód nr 2 to „+12V” to nie wiem o który przewód w wiązce chodzi.
    Aha. w wiązce jest jeszcze mała złączka na czujniki dodatkowe, dioda i nic poza tym.

poniżej w załączniku są zdjęcia mojego alarmu.

Podam jeszcze konkretne kolory jakie występują w złaczu:

1. czarny i cienki biały ( to będzie masa bo na końcu ma zaciśnięa.te oczko do przykręcenia)
    2. cienki czarny
    3. czarny
    4. czarny
    5. czarny i cienki pomarańczowy
    6. czarny
    7. czarny
    8. cienki niebieski
    9. czarny
    10. czarny
    11. cienki brązowy
    12. czarny

Proszę o pomoc w tym temacie za co z góry dziękuje.
  • Poziom 24  
    Witam!!
    Nie bylo by latwiej dostac nowej kompletnej i do tego ponumerowanej wiazki u dystrybutora? Przeciez to nie jest takie drogie.

Pozdrawiam!
  • Poziom 12  
    może byłoby prościej tylko po co skoro wiązka którą posiadam jest zupełnie ok. Wszytko kompletne, kable powiedziałbym że bardzo długie tylko problem jest z tymi oznaczeniami, więc nadal czekam na jakąś podpowiedź....

A ponadto z tego co widzę kolega joho pisze że jest dobrze obeznany w temacie tych alarmów więc liczę na to że podpowie coś mądrego.
  • Poziom 28  
    bober85 sam piszesz, że coś "byłoby prościej..."
    A nie prościej byłoby kliknąć tu www.proxima.pl/ popatrzeć, zadzwonić i dowiedzieć się u źródła? Po co sobie życie utrudniać.
  • Poziom 12  
    Do proximy też już pisałem maila. Jak narazie nie dzwoniłem do firmy bo temat poruszyłem dopiero dzisiaj a w sobote jak wiadomo chyba nikt nie pracuje zbyt długo.

A tak na marginesie to chyba po to sie jest elektronikiem żeby jakoś zaradzić na takie pytania jakie postawiłem tu na forum.
    Zresztą zadzwonić do producenta i zamówić nową wiązke jak radził mi już kolega Radeon 24 to dosłownie każdy potrafi. Jak dla mnie takie rozwiązanie to ostateczność.
    Jeśli źle mówie to sorry chyba pomyliłem forum...
    Nadal czekam na jakieś podpowiedzi (tylko nie tego typu jak te 2 ostatnie)

pozdro all
  • Poziom 28  
    Nie musisz zamawiać nowej wiązki. Tego nie napisałem. Poproś z serwisem i pytaj do woli. Odwagi !!! Ale w poniedziałek.
  • Poziom 12  
    jager dzięki za podpowiedź która mi wysłałeś na maila. Pogrzebałem troche i już wszystko wiem.

Może komuś sięto przyda więc opisze kable: (liczby 1,2,3... to numer pinu w złączu licząc od lewej strony złącza, zatrzask jest na górze)

1. czarny i cienki biały ---masa
    2. cienki czarny--- masa pojawiająca sie po uzbrojeniu alarmu
    3. czarny---syrena
    4. czarny---kierunkowskaz
    5. czarny i cienki pomarańczowy--- +12 V zasilania
    6. czarny---kierunkowskaz
    7. czarny---otwórz (sygnał masy)
    8. cienki niebieski--- podanie tutaj masy aktywuje alarm
    9. czarny--- krańcówki drzwi
    10. czarny---+12 V po stacyjce
    11. cienki brązowy--- + dla LED
    12. czarny ---zamknij (sygnał masy)

to by było na tyle.

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    zalezy jaka wersja proximy .. ja znalazlem cos takiego u producenta:

0 - syrena +
    1 - masa
    2 - +12V stale
    3 i 4 - blokada
    5 - +12V po stacyjce
    6 - kierunkowskazy
    7 - krancowki drzwi i klapy
    8 - zamknij sterowanie zamkiem centralnym (aktywna masa)
    9 - otworz sterowanie zamkiem centralnym (aktywna masa)
    - wyjscie cyfrowe +12V
    - masa dodatkowych czujnikow
    - led i autoryzacja

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Alarm PROXIMA niewiem dokładnie jaki to jest model, potrebuje opisów kabli (nie mam numerków;(
  • Poziom 18  
    kolor antenki masz? dwa osobno to blokada.....
  • Poziom 10  
    Antena jest koloru BIAŁEGO.
    A pozostałe przewody - CZARNO TO WIDZĘ :)
    joho jak możesz określić mi te przewody to z góry dziękuje.
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich czy mógłby mi ktoś pomóc w rozszyfrowaniu alarmu jaki to typ proximy
    bo nie mogę nigdzie znaleźć takiego z niebieską antenką a ponoć po antence można rozpoznać. Pomóżcie proszę:cry:
  • Poziom 1  
    podłącze się pod temat.. tzn mam zainstalowany alarm proxima zs tyle juz doszedłem (biała antenka). Nie działa sterowanie z pilota. Nadmienie iż alarm długo był odłaczony (ponoć z powodu samoczynnego załączania) poprzez wyciągnięcie bezpiecznika. Chcę to uruchomić, i po włożeniu bezpiecznika nie ma żadnej reakcji na pilota, a pilot sprawny tzn świeci dioda. Do centralki najprawdopodobniej są podłaczone jeszcze czujki ruchu z kabiny i czunik wstrząsowy na którym jest jakaś diodka i potencjometr do regulacji, ale diodka nie świeci. Może wie ktoś czy po włożeniu ego bezpiecznika powinienem jeszcze jakoś zaprogramowac tego pilota z centrlaką ponownie.
  • Poziom 11  
    Gorąco polecam wszystkim kontakt email, lub tlf podany na stronie PROXIMY. Mój problem z Proxima to brak reakcji na sygnał z pilota na zamknięcie CZ, reszta działa bez zarzutu. Wszedłem na stronę Proximy i zadzwoniłem gość wytłumaczył mi co i jak, ale to niestety nie dało wyniku więc umówiliśmy się na naprawę (mieszkam blisko Torunia i za 40 zł w parę minut zrobił), ale wcześniej wręcz za rękę mnie prowadził co sprawdzić samemu.
  • Poziom 10  
    Witam. Mam pytanie o działanie proximy.
    Samochód świeżo kupiony i mam zagadkę?
    Dlaczego po wyłączeniu i otwarciu samochodu, np tylne drzwi , posadzeniu dziecka w foteliku, zamykam drzwi i nagle zaczyna mi pikać?
    Zdarza się to co jakiś czas, co to jest i po co?
  • Poziom 11  
    Ja mam ten alarm w Vw B4 i jak nacisnę na pilocie wyłącze alarm to po otwarciu drzwi i ponownym ich zamknięciu alarm po pewnym czasie sam się zazbraja, aby tego uniknąć to po otwarciu drzwi włączam zapłon bez odpalania silnika na moment i już dalej sam się nie zazbroji, te alarmy mają dużo funkcji ,ale nie ma do nich instrukcji i może tą "niedogodność" da się usunąć.