Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem ze zmianą rozdzielczości monitora CRT

MasterTomson 01 Jul 2009 18:13 8218 10
    MasterTomson
    Level 11  
    Witam wszystkich użytkowników forum

Problem mój dotyczy zmiany rozdzielczości monitora... W momencie gdy chcę zmienić rozdzielczość monitora z aktualnej 800x600 na jakąkolwiek inną komputer samoczynnie mi się restartuje...Jeśli ktoś wcześniej spotkał się z takim problemem proszę uprzejmie o pomoc

Stery do mojej karty graficznej Radeon 9200 zaktualizowałem, domyślam się również że to nie jest max rozdzielczość obsługiwana przez tą kartę i dlatego nie bardzo wiem w czym tkwi problem

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuje

Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Matuzalem
    Level 43  
    A tak słów parę nt. modelu monitora, systemu i użycia - o ile nie jest poprawnie wykryty - sterowników do niego raczysz napisać?

PS.
    To nie jest pełna lista "braków".
    MasterTomson
    Level 11  
    Odpowiadam na pytania

Monitor Eizo FlexScan F520,
    System operacyjny XP z SP2;
    Płyta główna Gigabyte GA-7N400-L
    Procek Athlona 1.8 +

i nadal uprzejmie proszę o pomoc, pozdrawiam
    Matuzalem
    Level 43  
    Zainstaluj załączone sterowniki - o nie też pytałem - i sprawdź efekt.
    MasterTomson
    Level 11  
    Niestety nie pomogło... masz jeszcze jakąś inną alternatywę...

Z góry dzięki
    Rerusso
    Level 15  
    Wejdź w Panel Sterowania > Ekran > zakładka Ustawienia
    przycisk Zaawansowane > zakładka Ogólne

I sprawdź czy nie masz tam ustawionego:
    Po zmianie ustawień ekranu
    • Uruchom ponownie komputer .....
    Matuzalem
    Level 43  
    Rerusso - nawet jeżeli to nie wracałby do ustawień pierwotnych - 800x600, a tak się - o ile rozumiem pierwszy post - dzieje.

MasterTomson - sprawdzałeś z innymi częstotliwościami odświeżania?
    jankol-el
    Level 20  
    Od kiedy problem istnieje? Zmiana jakiegoś komponentu, oprogramowania:?: Mi to wygląda na problem z driverami karty graficznej mimo wszystko. :)
    Pozdr.
  • Helpful post
    Rerusso
    Level 15  
    Kolego Pierdoła zmierzamy w tym samy kierunku - podczas restartu może być uruchamiany jakiś skrypt lub program, który zmienia tą rozdzielczość.

Może też być wpisana do pliku BOOT.INI opcja /BASEVIDEO
    (START -> Uruchom -> msconfig)

Mogę jeszcze zaproponować ręczną zmianę rozdzielczości w rejestrze sytemu (przykład dla 1024x768):

Start -> Uruchom -> regedit

1. Wejdź w:
    HKEY_CURRENT_CONFIG\System\CurrentControlSet\Control\VIDEO\{Numer twojej karty graficznej}\0000\

2. Znajdź 'DefaultSettings.XResolution'. Tu masz w tej chwili 800. Zmień na dowolny jaki chcesz. (w tym przykładzie na 1024).

2. Znajdź 'DefaultSettings.YResolution'. Tu masz w tej chwili 600.Zmień na dowolny jaki chcesz. (w tym przykładzie na 768).

3. Zrestartuj.

UWAGA! - staraj się tu wpisywać tylko rozdzielczości, które obsługuje twoja karta i monitor.
    Matuzalem
    Level 43  
    Fakt, Rerusso, o takim wymuszaniu - przez coś - ustawień bazowych nie pomyślałem.
    MasterTomson
    Level 11  
    Witam

Rozwiązanie przedstawione przez kolegę Rerusso okazało się trafne... poprawiłem jednak rozdzielczość własną drogą i się udało, jednakże z ciekawości skorzystałem z podpowiedzi kolegi i też podziałało... Dziękuje za zainteresowanie i pomoc pozdrawiam