Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP TX2000 - po zalaniu, brak elementu na płycie głównej

01 Lip 2009 20:26 1783 3
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam tablet firmy HP - dokładny model to TX2120US. Niestety spędził noc pod kapiącą wodą. Lada dzień zajmę się czyszczeniem, natomiast już teraz chciałbym zapytać o brakujące elementy. PR95 ewidentnie "wyparował" i prawdopodobnie obok PR94 też. Co to mogło być? Domyślam się, że rezystory tylko jakiej wartości?
    HP TX2000 - po zalaniu, brak elementu na płycie głównej HP TX2000 - po zalaniu, brak elementu na płycie głównej
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    W tx1000 oba miejsca są puste, płyty są bliźniacze, te same oznaczenia elementów.
  • Poziom 11  
    Płyta wyczyszczona, nadpalona ścieżka poprawiona, rezystor PR98 wymieniony. Są oznaki życia - świeci się diodka przy gnieździe zasilania i po włączeniu dioda przy wifi. Na matrycy i zewnętrzym monitorze ciemność, wentylator nie kręci. Gdzie mogę jeszcze szukać ewentualnej przyczyny?

EDIT: Po wyjęciu procesora wentylator zakręci i mrugną diody. Czyżby uszkodzony procesor?
  • Poziom 11  
    Wymieniłem procesor. Teraz można powiedzieć, że laptop się włącza. Kręci wentylator z różnymi prędkościami, świecą się diody. Na matrycy i zewnętrznym monitorze ciemność. RAM jest OK. Czyżby poległ jeszcze układ graficzny? Co jeszcze mogę sprawdzić?