Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aktywna klapka w motoroli V50 i zmiana obudowy

Zeus0 22 Maj 2004 01:25 1594 5
  • Poziom 16  
    Witam
    Mam motorole V50 , jak wiadomo telefon posiada aktywna klapke ktora po zamknieciu gasi podswietlanie i ekran a po otworzeniu wlacza wszystko. Wszystko dzialalo ok do czasu jak zmienilem obudowe ze srebrnej na czarna. Po wymianie wszystkiego nie dziala aktywna klapka czyli nie wylacza diod po zamknieciu os razu i po otworzeniu nie zaswieca automatycznie. Czy wie ktos jak wogole to dziala , moze cos sie odczepilo , albo urwalo , na jakiej zasadzie dziala ta klapka , to sprobuje naprawic. I drugi problem czy telefon ma tak w srodku mniej wiecej przy wtyczce ladowarki "bzyczec" podczas ladowania ?? Jest to cichy dzwiek slyszalny po przylozeniu ucha , cos jak przeskok iskry, nie wiem czy to cos powaznego.. acha i czy podczas ladowania maja sie calky czas swiecic diody podswietlajace ekranik i klawiature ?? Dzieki z gory za pomoc...

Pozdrawiam
    psychol0(malpa)go2.pl
  • MagBoss
  • Poziom 42  
    Na stronie aktywnej klapki (strona wyświetlacza), zaraz przy zawiasie jest umieszczony prostokątny magnes; podczas ładowania wyświetlacz-klawiatura świeci; nic niepowinno brzęczeć (niestyk, ujawił się zimny lut na złączu?)
  • Poziom 16  
    A wiesz moze jeszcze do czego jest pod ekranikiem taka czarna podkladka polaczona do ekraniku miedziana tasma , i w tej podkladce tez jest prostokatna miedziana tasma , czy to jakis ekran, czy antena dodatkowa w tym ekraniku , bo sie urwalo i zostal maly kawalek tylko , czy to cos istotnego , to zrobie nowe takie i przylkutuje, dzieki...

Pozdrawiam
    psychol0(malpa)go2.pl
  • Poziom 42  
    Jest to ekran, może być przyczyną brzęczenia jak opisałeś, gdy telefon jest złożony (zamknięta klapka)
  • Poziom 16  
    A czy ten ekran wzmacnia zasieg w jakis sposob , czy do czego on moze sluzyc , chodzi glownie o zasieg , czy jesli go nie ma czy nie bedzie mniejszy, bo jak pisalem przy wyciaganiu wyswietlacza sie urwal i zostala tylko taka mala blaszka po nim , tam gdzie jest przytwierdzony doslownie 1 cm.Co moze dokladnie powodowac jego brak. No i do czego on docelowo sluzy. Z gory dzieki za info.

Pozdrawiam
    psychol0(malpa)go2.pl
  • Poziom 10  
    ej!! ja mam podobny problem:
    zmieniłem obudowe bo stara jush była zniszczona.
    Po 1h od zmiany obudowy wszystko glancuś!!:D
    Ale później zaczął mi gasnąć wyświetlacz (w senesie widoku nie podświetlenia) i jak zamywałem klapkę to sie nie wyłączało oświetlenie samoczynnie!!!!:(:(:(:(
    ale jak wymieniałem obudowe to przy wyswietlaczu była (tak jak u kolegi)
    taka (w okóło wyświetlacza) taka tasiemka:( z miedzią w środku:(!!:(!!
    nie wiem cio mam teraz zrobić czy dać do serwisu (pewnie dużo wezmą:()
    czy może (na to liczę) wy mi pomożecie
    Proszę o POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    z góry thx:D