Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariston amxxf 149 eu (pralko-suszarka) - kod F04

anaric 01 Jul 2009 21:10 4532 6
 • #1
  anaric
  Level 10  
  Witam i proszę o pomoc! pranie zrobione, wypłukane bez pobrania płynu zmiekczajacego ale woda zostala w pralce. Po recznym przestawieniu na wirowanie pralka wiruje ale z bebnem pelnym wody, ktorek nie wypompowuje. Na wyswietlaczu pojawil sie kod F 04 (co on oznacza?), pomrugal i zniknal. Gdzie w tej pralce jest filtr? W instrukcji obslugi nic na ten temat nie ma. Co robić? ? Ratujcie! Blagam o POMOC!

  Proszę użyć polskich znaków diakrytycznych - ą, ł, ę, itp. oraz poprawić wiadomość poprzez użycie przycisku "zmień".
  <skryn>
 • #2
  pablo38i
  Level 1  
  Witam opisany kod f04 wymienić hydrostat wymienić płyte. Pozdrawiam
 • #3
  anaric
  Level 10  
  Dzięki bardzo! Pocieszające, że to nie pompa(może będzie taniej)! Gdzie można znaleźć informację o tych kodach? Serwisant będzie dopiero w poniedziałek, a do tego czasu "blacha faalista".Jeszcze raz dzięki! Pozdrawiam.
 • #4
  zetfa
  Level 20  
  Filtr jest zawsze u dołu,może być zamaskowany osłoną.Nie piszesz czy słychać pracę pompy.Jeśli nie, to wypuść wodę ręcznie i przeczyść układ hydrostatu..Jeśli zaś słychać pompę a nie wylewa wody, to może być zapchany filtr,lub odpływ z bębna,lub zerwana oś pompy od jej wirnika.
 • #5
  anaric
  Level 10  
  pracy pompy nie słychać, listwa maskująca zdjęta a tam po prawej stronie jesta taki czerwony kapsel z ostrzeżeniem o porażeniu prądem w przypadku manipulowania, podobno w tym typie pralki(anglik) filtra nie ma...!

  Dodano po 5 [minuty]:

  ta diagnoza brzmi przerażająco, może się nie sprawdzi...(mam nadzieję) ale i tak dzięki bardzo...
 • #6
  zetfa
  Level 20  
  Bywają modele bez filtra,choć nieczęsto.Pompę najprościej sprawdzić zasilając ją niezależnym kablem z gniazdka.Dla bezpieczeństwa radzę ją najpierw wymontować,co ułatwi także sprawdzenie drożności węża dopływu z bębna i odpływu do kanalizacji.Jeśli nie ma filtra, mogła tam utkwić np:skarpetka,lub kłąb włókien.Jeśli jednak(co tu jest wysoce prawdopodobne) węże są drożne,pompa sprawna,to musisz sprawdzić układ hydrostatu, co napisałem w poprzednim poście.Uwaga: pompa z zerwaną osią wirnika może bez obciążenia sprawiać wrażenie że pracuje normalnie.
 • #7
  anaric
  Level 10  
  kochani, dzięki wszystkim! był serwisant rozebrał pół pralki i wyjął GWÓŹDŹ z pompy!( a tak dokładnie sprawdzam wszystko przed praniem) dzięki Bogu nic się nie stało, a mogło być bardzo źle! Jeszcze raz dzięki bardzo!