Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

anteny Grauta serii KAD- wasze opinie...

01 Lip 2009 21:34 2302 5
  • Poziom 10  
    Witam!
    Szanowni koledzy jakie są wasze opinie na temat anten Grauta serii KAD chodzi mi o wersję na VHF przymierzam się do zakupu tej antenki i proszę was o opinię. Pozdrawiam!
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

SQ4HJ bez żadnej uzasadnionej "awersji" do anten firmy Guart, to w 15-letnim doświadczeniu z tymi antenami, mogę napisać , że NIE NIE NIE.

Prowadząc profesjonalne łącza radiowe w pasmach VHF i UHF na terenie m.st. Warszawy, mogę z pełnym "głosem/doświadczeniem" napisać , że anteny firmy Guart (VHF 150MHz i 173MHz), są FATALNE.

Dla przykładu :
    1. antena na VHF (Guart-a), sygnał z odległości około 15km - na S2
    2. antena na to samo pasmo (częstotliwość) VHF firmy np. Diamond, to sygnał na S6.
    3. antena na ww. pasmo firmy RADMOR to sygnał na S8.

Jak widać , sygnały są (przyjmując S-y w dB = 6dB mocy/sygnału) poprostu (delikatnie nazywając) Głupie. I tak :
    Graut do Diamond-a , to - 24dB
    Diamond do RADMORA to -12db

Reasumując Graut ma tłumienie około -36db (minus) w stosunku do (rewelacyjnych anten) RADMORA. A to dyskwalifikuje tego producenta z łącz "profesjonalnych". :cry: :cry: :cry:

Ceny są stosunkowo podobne do zysku anten. :D :cry:

Na pasmach UHF (460MHz), zyski/straty tych anten są (sprawdzone na istniejących łączach) około dodatkowo +2dB w samych zainstalowanych anten z tego samego punktu na wysokościach około 60m n.p.z. na korzyść RADMORA.

Cena RADMOROWSKICH anten to około 1200zł do 1500zł./ sztuka . I polecam RADMORA jako firmie z tradycjami i projektantami z lat 1975-1980. Tam w tedy byli Fachowcy "pełną gębą". :D

Montaż kabla do anten Guart-a jest delikatnie pisząc "bardzo mało Fachowy" i nie profesjonalny. :cry:

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    [quote="SP5ANJ"]Witam.

SP5ANJ dzięki za odpowiedz jednak zrezygnowałem z zakupu tej anteny.

SQ4HJ
    Prowadząc profesjonalne łącza radiowe w pasmach VHF i UHF na terenie m.st. Warszawy, mogę z pełnym "głosem/doświadczeniem" napisać , że anteny firmy Guart (VHF 150MHz i 173MHz), są FATALNE.
    /quote]
    I pomysleć, że te anteny są wykorzstywane przez nasze służby...
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    sq4hj napisał:

Chyba dlatego, że Te Służby mają takich doradców a i może fachowców. :cry:

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Moderator
    Powód jest prozaiczny: zamówienia publiczne i cena.

Ponadto Grauta jest do kupienia niemal od reki natomiast na radmorowską trzeba trochę poczekać.

Rozmiary są także istotne, nie tylko dla kobiet....

Wystarczy rozebrać KAD-a i AFM-a, popatrzeć jak są wykonane i wszystko jasne.
    Tam gdzie zależy mi na parametrach stosuje zawsze Radmora.
  • Poziom 10  
    SP5ANJ napisał:
    sq4hj napisał:

Chyba dlatego, że Te Służby mają takich doradców a i może fachowców. :cry:

Pozdrawiam.

Niestety tak, a potem są problemy bo niema łączności...
    Jeżeli chodzi o cenę to są tanie i raczej dlatego je biorą...