logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pioneer S-Z360 - bassowki

Snoop15 01 Lip 2009 21:52 1454 3
REKLAMA
  • #1 6727893
    Snoop15
    Poziom 11  
    Elo,

    Mam dwie kolumnieki Pioneer S-Z360, obydwie graja. Jedna gra normalnie, ale kopulki sa juz miekie i zawieszenie sie ugina ale nic nie pierdzi, a w drugiej wszystko jest ok ale bass jest spalony. podobno maja one 120W oto ich fotka:

    http://images.gittigidiyor.com/1473/14738251_0.jpg


    Zeby sie kolumienki nie marnowaly to wyciagnac te dwa bassy i wstawic jakies identyczne jakies ?? Moze cos taniego od stx ?? tylko jaka moc musi miec ten bass zeby zwrotnica dawala rade ? z gory dzieki

    Co to jest "bass", "bassy" itp.?
    Regulamin p.15
    Proszę poprawić.
    [Art]
  • REKLAMA
  • #2 6728783
    Micharlito
    Poziom 35  
    Idealnie widać głośniki przez te maskownice ! A że tak powiem nie myślałeś o regeneracji pianek ? Czy bas na pewno jest spalony ? Po czym to wiesz ? Bo nie gra ? To akurat nie pewniak że bas padł tylko że coś w kolumnie jest nie tak sprawdź oporność głośnika to wszystkiego się dowiesz.
  • REKLAMA
  • #3 6728787
    EpSoNDX
    Poziom 16  
    Trochę chaotyczne to napisałeś. Moc kolumn powinna być napisana z tyłu na obudowie. Jeśli nie zajrzyj jaką moc mają głośniki basowe powinien być nadruk lub naklejka na magnesie. I wtedy coś dobierz, może być z oferty STX'a. Propo co znaczy ''jaką moc musi mieć ten bass żeby zwrotnica dawała radę''? Zwrotnica jest konstruowana wg. charakterystyki danego głośnika by obcinać mu niepotrzebne pasmo. Nowy głośnik nowa zwrotnica. To że kopułki są już miękkie to też nic nie znaczy bo to tylko osłona przeciwpyłowa na cewkę. Zmieniając sam głośnik stara obudowa raczej nie będzie pasować. Więc mógłbyś w tych po tanich kosztach wymienić zawieszenie co kosztowało by grosze. Jeśli nie to możesz kupić coś nowego ale cudnie to nie zagra. twój wybór. Ile ewentualnie miałbyś kasy na głośniki jeśli zdecydujesz się na wymianę i jakiej mają być średnicy?

    Dodano po 6 [minuty]:

    również możliwe tak jak to napisał Micharlito może być problem w kolumnie, popsuta zwrotnica czy coś bo jak wynika z Twojej wypowiedzi jest tam. Zaglądałeś do środka? sprawdź sam głośnik
  • #4 6857808
    Snoop15
    Poziom 11  
    gdy wciskam membrame i slysze charczenie to chyba znaczy ze cewka jest spalona. Czy nie koniecznie tak musi byc ?
REKLAMA