Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie 3 komputerów ze soba.

POOLDEK17 01 Lip 2009 21:55 1776 14
  • #1 01 Lip 2009 21:55
    POOLDEK17
    Poziom 12  

Witam mam neostrade i mam taki problem chciałem połaczyc 3 komputery ze sobą za pomocą kabelka LAN ale niestety nie potrafie próbuje wszystkimi sposobami ale tylko udaje mi się 2 kompy połaczyc ze soba żeby net działał, albo chociaz żebym sobie pograł przez LAN z kumplem..

Obrazek przedstawia to co chce zrobic jak widac w komputerze głownym są dwie karty sieciowe i on ma dojscie do internetu (neostrada) i z jednej karty idzie sygnal do kompa 2 a z drugiej karty idzie do Laptopa.
    Połączenie 3 komputerów ze soba.

Jak któs by mi napisał dokładnie co i jak robic to bym był bardzo wdzieczny.. Z góry dzięki

0 14
  • #2 01 Lip 2009 22:13
    Pi0trek121
    Poziom 23  

Ja bym kupił router i podzielił neta na te 3 kompy, albo mozesz spróbować tak, ze jeden komp (główny) bedzie miał neta z modemu i drugi bedzie mial 2 karty sieciowe, gdzie przez pierwsza odbieral by neta a przez drugą wysyłał do lapka, albo kupić switch-a

0
  • #3 01 Lip 2009 23:07
    POOLDEK17
    Poziom 12  

No ja własnie bym chcial ominac kupno routera a tym sposobem co pisałes wczesniej spróbowałem i to samo nie ma polaczenia miedzy 3 kompami..

0
  • #4 01 Lip 2009 23:14
    Pi0trek121
    Poziom 23  

A jakbys kupił switcha? wtedy byłby jeden główny komputer podłaczony do modemu, i kablem RJ45 z karty sieciowej do switcha i ze switcha przez ten tam kabel do kart sieciowych tych komputerów. Switche nie sa takie drogie na allegro znajdziesz za 20zl a nawet ponizej 10 zl uzywane.

0
  • #5 01 Lip 2009 23:20
    POOLDEK17
    Poziom 12  

No ale jak już się zdecyduje na kupno to co najlepiej HUB, ROUTER, SWITCH... Co to za różnica? I co najlepsze by było do neostrady? Aha no i póżniej juz napewno bedzie dziac? 3 kompy beda mialy polaczenie internetowe i Bedzie mozna pograc w gry z kumplami przez LAN?

0
  • Pomocny post
    #6 01 Lip 2009 23:28
    Pi0trek121
    Poziom 23  

Powiem tak, jak bedziesz mial schwitcha to np abys na lapku miał neta to bedziesz musiał miec wlaczonego kompa gdzie jest podlaczony modem, chyba ze podlaczysz go pod lepka, ale cały czas bedziesz uwiązany na kablu, najlepszy sposób to kup router, router dziala jak modem, ale nie musisz go instalowac... otwierasz system routera przez zwykłą przeglądarke, i nie bedzie Ci potrzebny modem do neo, poprostu router zalogowywuje sie do sieci, bez Twojego wplywu, odrazu po podłaczeniu do pradu, jesli masz lapka to mozesz kupic router z wifi przez co bedziesz miał bezprzewodowego neta, sam w domu mam router i bardzo ułatwił mi życie, bo jak kupiłem lapka to miałem neta na kablu sieciowym, i dzialał tylko wtedy jak PC był wlaczony co mnie denerwowało, anie chcialem odlaczać modem itd, jak masz router to jak właczysz kompa odrazu masz neta, nie musisz odpalac aplikacji modemu i się łaczyć. Aha jesli chcesz kupić router do neostrady to kup z ANEKSEM A!!! gdyz on obsługuje ADSL ktore ma neostrada.

Dodano po 4 [minuty]:

Grać bedziesz mógł, ale nie bedziesz mógł postawic servera, bo Twój komputer bedzie uzywal wewnetrznego adresu IP a zewnetrzny bedzie sie zatrzymywał na routerze, ale jest rozwiązanie z tej sytuacji, zainstalowanie programu hamachi, który tworzy wirtualna siec, gdzie tworzy IP stałe, ktore jest przypisane do Twojego konta, aha program ten jest darmowy, lecz ma ograniczenia do 15 osób w sieci

0
  • #7 01 Lip 2009 23:30
    POOLDEK17
    Poziom 12  

To router polega na tym ze do niego idzie kablem sygnal neostrady z wtyczki od telefonu .A później z routera wychodza sygnały z internetem do tych 3 komputerów i obojetnie jakiego włącze to i tak bedzie miał internet bez potrzeby włączania głównego kompa z modemem od neostrady.. Jak tak by było to super.

0
  • #8 01 Lip 2009 23:31
    Pi0trek121
    Poziom 23  

Dokładnie tak, tylko do routera jeszcez idzie zasilanie :)

0
  • #9 01 Lip 2009 23:34
    POOLDEK17
    Poziom 12  

heh prądu to ja mam dużo... A możesz mi podac z allegro z tańszych routerów jaki by pasował do neostardy?

0
  • #10 01 Lip 2009 23:42
    Pi0trek121
    Poziom 23  

Taki najtańszy to item666761609_switch_modem_accesspoint_neostrada_wi_fi_router
    , ten polecam pentagrama, chociaz pentagrama cerberusy uwazam za bardzo stabilne i maja gwaracne dor to dor czyli jak sie zepsuje to kurier przyjezdza po niego, tutaj masz TP-LINK-a item666784465_neostrada_netia_tp_link_td_w8901g_z_serwisem_d2d, co do tego to nie wypowiadam sie, bo nie miałem nigdy takiego, bys musiał poczytac w necie o nim, sam osobiście mam taki: item668952290_pentagram_cerberus_p6331_42_neostrada_wifi_gratis
    Wrazie gdybys miał Cerberusa i czegos nie wiedział to mozesz pisać, to Ci pomoge bo wszystkie Cerberusy maja podobne oporgramowania

Moderowany przez Gusioo:

Proszę nie podawać linków do Allegro. To nie dział "co kupić".

0
  • #11 01 Lip 2009 23:45
    POOLDEK17
    Poziom 12  

a Ten:
    item674482033_router_adsl_thomson_speedtouch_546_neostrada

Widac orginalny z neo

0
  • Pomocny post
    #12 01 Lip 2009 23:51
    bartek_korzeniak
    Poziom 13  

Ktory komp laczy sie bezposrednio z dostawca internetowym? mniemam ze ten nr 1. Najlepsza opcja wg mnie to zakup routerka. Jest to jednorazowy koszt a odpadaja pozniejsze koszta za prad. Router nie ciagnie tyle co komputer i moze sobie chodzic 24/7. Bo domyslam sie ze chcesz aby net na wszystkich kompach chodzil niezaleznie. Jesli dla przykladu neta odbiera komp 1 to musi on byc uruchomiony aby polaczenie widzialy inne kompy.

Mozesz odbierac neta kompem przez interfejs sieciowy i udostepniac na inne kompy ale zalecamy zakup routera ADSL a najlepiej z wifi.
    Ogolnie router to b dobre rozwiazanie. Podlaczasz kompy kablami sieciowymi a lapka bezprzewodowo (jesli router ma wifi). Praktycznie kazdy router ma DHCP wiec sprawa adresacji Cie po prostu omija.

Ale jesli juz uprzesz sie na polaczenie jakie nam naszkicowales to polecam wpisanie statycznych adresow IP i udostepnianie polacznenia o nazwie neostrada czy jak tam je nazwales (start-> ustawienia pol. sieciowe lub panel sterowania -> polaczenia sieciowe) znajdujesz polaczenie neo, prawym -> wlasciwosci i tam gdzies bedzie do zafajkownaia udostepniaj to polaczenie innym komputerom. Poterm jesli nie chesz sie bawic w uruchamianie serwera dhcp spinasz w mostek pol na komputerze 1 (zaznaczasz oba, nastepnie prawym przyciskiem i utworz mostek sieciowy) potem jego wlasciwosci i wpisujesz mu adres IP np 192.168.1.10 maska 255.255.255.0 na kazdym innym kompie wpisujesz to samo tylko ze koncowka adresu musi sie roznic od innych (maska zawsze ta sama). Na kompach ktore nie maja bezposredniego poalczenia z netem wpisujesz brame taka jak IP kompa ktory ma neta bezposrednio oraz DNSy - dla tp 194.204.152.34 oraz 194.204.159.1

edit:
    serwer wew sieci bedziesz mogl stawiac bez ograniczen (np CS i inne gry wew sieciowe). Do serwerow bedziesz mogl laczyc sie bez ograniczen nawet tych bezposrednio na necie LECZ jesli bedziesz chcial postawic serwer na zew sieci (np dla kumpli z poza LANu) bedziesz potrzebowal przekierowac sobie jakis port na zewnatrz - do zrobienia na wiekszosci routerkow). jesli neo - to zmienne IP pomoze Ci w tym wypadku jakis serwerek DynDNS lub NO-IP (jak bedzie potrzebne pisz- pomozemy) hamachi troche Cie ogranicza napisz dokladnie swoje potrzeby

0
  • #13 01 Lip 2009 23:56
    POOLDEK17
    Poziom 12  

Ok zaraz sprawdze i dam znac czy zadziałało;p

0
  • #14 02 Lip 2009 00:00
    bartek_korzeniak
    Poziom 13  

jesli chodzi o router to polecam TP-linka jesli ma byc budzetowo. Cena/jakosc - b przyzwoita do zastosowan domowych. No chyba ze ktos zna lepsza alternatywe

jak masz problemy z ustawianiem adresow IP to pisz gg: 1200938 teraz jestem

0
  • #15 02 Lip 2009 00:01
    Pi0trek121
    Poziom 23  

POOLDEK17 napisał:
    a Ten: item674482033_router_adsl_thomson_speedtouch_546_neostrada

Widac orginalny z neo

Apropo takich routerów, lepiej nie kupowac routerów typu no name, ani zadnych nieznanych firm, gdyz mozesz miec tak jak router mojego kumpla, gdzie kupil okazyjnie router... aby doprowadzic go do stanu używalności bylo trzeba walczyc z nim 4 godziny i niby bylo wszystko ok, gorzej jak doszedł drugi lapek, jeden nie odczytywal trakiego szyfrowania, a drugi odczytywał, jak sie zmieniło na inne to na odwór ten odczytywal a ten nie, a jeszcze gorzej było jak przyszedłem ze swoim lapkiem... caly router zacza szaleć, odłaczył neta i zaczely wszystkie kontolki migać, podsumuwując lepiej raz wydać wiecej i mieć spokój

0