Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

palące się kontrolki ABS i hamulca ręcznego mazda 626

marcin-k 02 Lip 2009 07:17 20649 12
  • #1 02 Lip 2009 07:17
    marcin-k
    Poziom 15  

w innym forum zadałem pytanie na ten temat niestety nie otrzymałem odpowiedzi wkleję tu całe zapytanie jeszcze raz z jedną odpowiedzią

Panowie od wczoraj mam dziwny problem z samochodem mianowicie zapala mi się kontrolka od ABS-u i hamulca ręcznego na zimnym czy gorącym silniku nie ma różnicy po prostu się pali gaszę auto i chwilę mam spokój ale po chwili znów się zapala co może być przyczyną zapalenia się tych kontrolek naraz chodzi o mazdę 626 z 2000r w dislu

być może kończą się klocki i po prostu ubyło płynu w zbiorniczku
    ewentualnie jest przerwany jakiś kabel do ABS lub czujnik

To akurat sprawdziłem w tej chwili kontrolka pali się cały czas nie wiem czy to coś ma wspólnego z tym ale przypomniało mi się że usterka pojawiła się ok. 1 dzień po resecie kompa może to ma coś wspólnego z tym wcześniej nigdy mi się to nie zdarzało pierwszy raz robiłem reset kompa chciałem zobaczyć czy auto będzie się lepiej zbierać bo mam wrażenie że powinno być lepiej co do klocków wymieniałem tarcze i klocki jakieś miesiąc temu więc to na pewno nie to może jeszcze jakieś sugestie ? pierwsze po resecie kontrolki zapalały mi się ale wystarczyło że wyłączyłem samochód i ponownie uruchomiłem to kontrolki gasły na jakiś czas potem sytuacja się powtarzała teraz kontrolki palą się cały czas mogę wyłączać samochód i uruchamiać a one w ogóle nie gasną

• #2 02 Lip 2009 15:19
    blue_17
    Poziom 32  

Na początek bym sprawdził błędy w sterowniku silnika to by mogło znacznie ułatwić diagnozę lub naprowadzić na dobry trop.

1 Jeśli chodzi o hamulec ręczy to sprawdził bym poziom płynu hamulcowego ponieważ lampka od ręcznego także sygnalizuje niski poziom tegoż płynu,

2 W sprawie ABS to bym na początek zapytał o taką sprawę czy nie zostały zmienione kola na większe lub mniejsze niż były oryginalnie

potem bym sprawdził czy sygnały dochodzące do sterownika silnika z czujników ABS są odpowiednie (amplituda, kształt przebiegu )

a na końcu sprawdził bym czy niema zwarć w instalacji

Pozdrawiam :)

i jeszcze jedno w nie których samochodach kontrolki zapalają się na kilka sekund po włączeni silnika w ramach testu ale powinny zgasnąć.

• #3 02 Lip 2009 15:56
    Usunięty
  • #4 03 Lip 2009 06:35
    marcin-k
    Poziom 15  

jak wspomniałem problem pojawił się po resecie kompa jeszcze raz sprubóję zrobić reset może to coś pomoże kół nie zmieniałem na inne jeżdzę cały czas na tych samych

• #5 03 Lip 2009 06:50
    milejow
    Poziom 42  

Nie recznego tylko swieci ci wykrzyknik w kolku.Jest to sygnalizacja uszkodzenia ukladu hamulcowego a kontrolka ABS wskazuje na problem wlasnie z tym ukladem.Jakiekolwiek uszkodzenie,majace zwiazek z ukladem ham.skutkuje zapaleniem tego wykrzyknika

• #6 03 Lip 2009 07:24
    marcin-k
    Poziom 15  

Paląca się kontrolka hamulca przedstawia bęben z okładzinami ale przypomniało mi się jeszcze coś czy czujnik w zbiorniczku na płyn hamulcowy jest zwykły załącz wyłącz np. kontaktron czy jest to jakiś półprzewodnikowy bo jak go mierzę to miernik pokazuje spadek 0,6 V na testerze diod co dziwne w obydwie strony może tu leży przyczyna czy mogę ten czujnik zmostkować na próbę kawałkiem kabla czy nie uwalę sobie coś w sterowniku ? teoretycznie nic nie powinno się stać ale wolę się upewnić

• #7 03 Lip 2009 12:59
    Usunięty
  • #8 05 Lip 2009 06:22
    marcin-k
    Poziom 15  

czujnik zmostkowałem ale bez zmian co jeszcze mam zrobić ?

• #9 05 Lip 2009 09:11
    Usunięty
  • #10 05 Lip 2009 10:05
    marcin-k
    Poziom 15  

3 posty wyżej jest opisane czujnik płynu hamulcowego mostkowane na chwile kawałkiem kabla niestety nic to nie dało wróciłem tak jak było wcześniej . Po wypięciu wtyczki z tego czujnika mierząc napięcie wystawiane przez komputer jest ok. 0,6V sugerowałem się że powinno być chyba wyższe wykonam jeszcze raz reset komputera bo jak wcześniej wspomniałem kontrolki zapaliły mi się ok. 40- 50 km od resetu najpierw na chwile po kilkunastu km na dłuższą chwile po następnych kilkudziesięciu na stałe może ktoś próbował wcześniej cofać licznik przed moim kupnem samochodu i zrobił to nieumiejętnie a po odcięciu zasilania z akumulatora przy inicjalizacji wskazania kompa głównego z kompem od ABS-ów się różnią i dlatego zapala kontrolki ? niestety w naszym regionie nikt nie posiada odpowiednich narzędzi do komunikacji z komputerem w samochodzie jak to nic nie da po resecie będzie tak samo to będę chyba zmuszony szukać gdzieś dalej jakiegoś warsztatu z odpowiednim interfejsem do komunikacji z moją mazdą może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł ?

• #11 05 Lip 2009 10:10
    Usunięty
  • #12 13 Sie 2009 17:36
    pawelkielce
    Poziom 1  

Witam mam ten sam problem w mazdzie 626 z 2000 r wystarczy zwykły kabelek z diodą LED ale jak sprawdzić pozdrawiam i dzieki za odpowiedż

• #13 18 Paź 2009 20:06
    kosteckir
    Poziom 1  

marcin-k napisał:
    3 posty wyżej jest opisane czujnik płynu hamulcowego mostkowane na chwile kawałkiem kabla niestety nic to nie dało wróciłem tak jak było wcześniej...

Male sprostowanie. Mialem dzis podobny problem - palila sie tylko z kontrolka hamulca recznego. Okazalo sie, ze poziom plynu hamulcowego spadl do minimum. I tu uwaga - kontrolka gasnie gdy czujnik jest rozwarty! Czyli nie mostkujemy tylko rozlaczamy wtyczke z kablem ktory "idzie" od zbiorniczka zeby zgasla (Mazda 626 2.0 2001 - MK V). Mam nadzieje, ze to pomoze.

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME