Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czyszczenie polerowanie bębna OPC w HP

02 Lip 2009 09:01 5856 4
  • Poziom 21  
    Witam,
    tak jak w temacie chciałem się dowiedzieć czym mógłbym wypolerować bębny OPC w tonerach hp np: 1010 1100 itp. Słyszałem że można to zrobić izopropanolem i wtedy powierzchnia jest idealnie gładka. Czy to prawda?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Może nie tyle gładka, co wyczyszczona z osadów i nalotu. Ja używam płynu do czyszczenia rolek z Arbiko. Najpierw płynem a potem na sucho. A jak masz podrapany / zarysowany bęben to już nic nie pomoże.

C.
  • Poziom 21  
    Myślę że temat może być rozwinięty trochę bardziej - każdy może napisać jakieś swoje uwagi.
    Ja kiedyś byłem w pewnej firmie która produkuje tonery (regeneruje). Widziałem że na produkcji mają taką maszynę w którą montuje się wałek OPC poziomo, z jednej strony jest on napędzany silniczkiem i obraca się z bardzo dużą szybkością. Koleś sobie maczał szmatkę w izopropanolu (chyba, mogło to być też opakowanie zastępcze) i przesuwał tą szmatkę od lewej do prawej przez jakieś 3-4 minuty. Po takim zabiegu wałek był jak nowy - ideał.

• Poziom 30  
    W Agawie mają specjalną pastę.
  • Poziom 20  
    To polerowanie działa dobrze w opc z kopiarek, które przewidziane są na dziesiątki tysięcy stron.

Ostatnio wałki opc w Hp są tak słabe, że należy je wymieniać już podczas pierwszej regeneracji np. w tonerach CB540A do CP1215.

Reasumując propanolem można czyścić tonery Hp z zabrudzeń w celu oczyszczenia i odtłuszczenia.

Polerowaniem jedynie usuwamy bezbarwną powłokę czym skracamy żywotność takiego wałka.

Kiedyś te powłoki były grube, jak producenci drukarek się zorientowali to skończyła się trzykrotna regeneracja tonera bez wymiany wałka opc.