Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzanie autoklawu drutem oporowym

02 Lip 2009 09:18 1443 3
  • Poziom 1  
    Buduję autoklaw do utwardzania małych konstrukcji kompozytowych (włókno węglowe przesączone żywicą epoksydową). Jest to rura stalowa o długości 110cm i średnicy 20cm. Element znajdujący się w tej rurze musi być wygrzewany, w zależności od rodzaju żywicy, przez ok. 4 godziny w temperaturze od 80 do 100st.C.

Cała praca ma odbyć się w warunkach domowych/garażowych i poszukuje sposobu, by przy użyciu energii elektrycznej z garażowego gniazdka zasilić układ grzejny autoklawu. Czy dobrze myślę, że grzanie drutem oporowym jest dobrym rozwiązaniem? Czy ktoś może wskazać mi osobę, firmę, do którjek mogę zwrócić się z takim zapytaniem?

Tomek
  • Poziom 2  
    Skoro mają to być warunki domowe, proponuję układ rura w rurze a przestrzeń między nimi wypełniona olejem . Olej podgrzewany grzałką z termy , temp. regulowana termostatem podobnie jak w grzejniku olejowym.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Sądzę że podgrzanie rury drutem oporowym może być dobrym sposobem.
    To rozwiązanie jest zastosowane w elektrycznym podgrzewaczu butelek dla niemowląt.Oczywiście temperatura jest inna.
  • Poziom 10  
    Sposób z olejem jest dobry , w grzaniu drutem możesz nie poanować temperatury.