Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Biale plamki na masce po myjni automatycznej

grabash2 02 Lip 2009 11:48 6469 9
  • #1 02 Lip 2009 11:48
    grabash2
    Poziom 10  

Witam.
    Wybralem sie dzis umyc w koncu auto po serii ulew.Wybor programu padl na wersje z woskowaniem (pierwszy raz w zyciu;)).Po myciu i wysuszeniu na masce pojawila sie masa bialych plamek o srednicy troche wiekszej niz ziarenko piasku.
    Maska samachodu byla na pewno lekko obita malymi kamyczkami co spowodowalo pojawienie sie brakow lakieru na masce,wewnatrz ktorych zgromadzil sie ten nieszczesny wosk dajac razultat jak w temacie.
    Teraz pytanie-czy mozna sie tego wosku jakos pozbyc nie czekajac na zbawienny wplyw opadow atmosferycznych itp.,zatuszowac te plamki bez koniecznosci malowania maski?

1 9
  • #2 02 Lip 2009 12:28
    koliuk
    Poziom 24  

Jedyne co mi przychodzi do głowy to musisz umyć dokładnie i uzyć paste o nazwe "TEMPO" i myśle ze powinno zamaskować te plamki.

Na allegro:
    K2 Tempo Pasta woskowa DYSTRYBUTOR MARKI K2 + MAPA (numer 670225872)

Ona się dość ciężko wciera lecz myślę że warto bo od razu kolor lakieru sie odświeży.

0
  • #3 02 Lip 2009 12:53
    grabash2
    Poziom 10  

A mial ktos stycznosc z preparatem K2 IC ANTI-COPOL?Jesli wierzyc opisowi to byloby to skuteczne rozwiazanie mojego problemu...Tylko nie wiem czy nie uszkodzi lakieru.
    Sam nie wiem czy lepiej tuszowac ten bialy wosk,czy go usunac.

0
  • #4 02 Lip 2009 13:04
    koliuk
    Poziom 24  

Lepiej by było gdybyś usunął ten wosk i potem użył tej pasty.
    Jak go zatuszujesz to on i tak z czasem sie pokaże.

0
  • #5 02 Lip 2009 13:17
    grabash2
    Poziom 10  

No i teraz powraca pytanie-czym ten wosk usunac?
    Bylem u dwoch lakiernikow/blacharzy i obaj kazdy jak tylko zobaczyli maske od razu zaczeli mowic o malowaniu,zaden nie wiedzial czym taki wosk mozna usunac:)
    Bo,kurde,musi sie dac;)

1
  • #6 02 Lip 2009 13:49
    Tommy82
    Poziom 39  

Moze myjnia bez wosku pomoże ;)
    A co do past Tempo/automax/k2 ultra cut /k2 k21 i tak dalej to raczej tu nie polecam (choć to same w sobie bardzo dobre produkty i jestem z nich zadowolony) bo lakier odświeżysz (są lekko ścierne) ale możesz sam wetrzeć pastę i będzie to samo zrób najpierw test czy ci się zetrze .

0
  • #7 05 Maj 2011 22:23
    etgar
    Poziom 13  

Białe plamki na lakierze świadczą o złej wodzie zdemineralizowanej,na myjni padł zmiękczacz,prawdopodobnie za wiele mikrosiemensów,wiele by o tym pisać...

1
  • #8 05 Maj 2011 23:17
    PCcepuk
    Poziom 19  

dokładnie, kup sobie wosk w mleczku nawet wost z przeznaczeniem do twojego koloru i wypoleruj samochodzik....
    raz na czas mu sie nalezy :)

ps. zapytałes sie lakiernika co masz zrobic ty SAM z plamami, a On odpowiedział: -nie wiem czym taki wosk mozna usunac:) ...

normalne :), nie po to sie czlowiek szkoli i doswiadcza zeby za darmoche uczyc innych :)

0
  • #9 01 Cze 2011 16:31
    veider12
    Poziom 1  

Do woskowania i pielęgnacji lakieru polecam SONAX Xtreme Wosk 1 Pełna ochrona 150ml. SONAX Xtreme Wax 1 full protect + GĄBKA do rozprowadzania wosku GRATIS
    Twardy wosk do konserwacji wszystkich nowych i regenerowanych lakierów. Wyprodukowany został na bazie naturalnych wosków Carnauba, dzięki czemu oferuje wyjątkowo długotrwałą ochronę i perfekcyjny połysk. Niezwykle wydajny i niewiarygodnie łatwy do polerowania. Nie zawiera środków ściernych. Można go kupić tutaj Link

0
  • #10 01 Cze 2011 20:07
    kamil907
    Poziom 28  

Ale odkopaliście suchara... z przed 2 lat.

0