Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

charczy głośnik w aucie, czy to moze byc wina kabla?

02 Lip 2009 14:40 2687 2
  • Poziom 11  
    Witam.

Mam problem z głośnikiem w aucie - strasznie charczy, zwłaszcza jeśli ustawie podbicie basów.

Do tej pory wszystko działało ok, jednak jakiś czas temu musiałem wszystko rozmontować. Po zmontowaniu pojawił się ten problem. Nie wiem czy to może być to ale kabelek od tego głośnika przerwał się przy radiu i zlutowałem jego dwie części ze sobą, a następnie obkleiłem taśmą. Czy to może być przyczyną charczenia?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    zakładając że głośnik jest ok to prawdopodobnie jest źle dokręcony lub nie zamontowałeś gumowej uszczelki między głośnik lub grill od głośnika dotyka głośnika i całość "harkoli". Zrób głośniej i wsłuchaj się dobrze czy któraś część nie brzęczy, spróbuj podotykać grilla lub innych częci podczas słuchania to z tych najprostszych przyczyn. Jeśli masz możliwość to zamień głośniki tzn. prawy kanał podłącz pod lewy a lewy pod prawy. jeśli nadal ten sam głośnik będzie "harkolił" znaczy głośnik mechanicznie się uszkodził i jest do wymiany, jeśli zacznie ten drugi głośnik znaczy wzmaczniacz na tym kanale się uszkodził (prawdopodobnie w wyniku zwarcia którejś z końcówek głośnika do masy przy włączonym wzmacniaczu) - kanał do naprawy. Na wszelki wypadek przed eksperymentowaniem pomierz rezystancję głośników powinny mieć mieć mniej niż 4ohm (w przypadku 4 ohm głośników) lub mniej niż 8ohm. Sprawdź jaki masz wzmacniacz (wyjścia 4ohm czy 8 ohm), jeśli wyjście jest 8ohm nie podłączaj 4 ohmowych głośników bo jak zagrasz głośniej to się wzmacniacz sfajczy, jeśli wyjście jest 4ohm to możesz podłączyć głośniki 4ohm lub 8 ohm z tym że jeśli 8 ohm to nie wykorzystasz całej mocy wzmacniacza. Powodzenia