Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

minota di-181 ciemne kopie

jacenty_28 02 Jul 2009 15:34 1083 5
 • #1
  jacenty_28
  Level 10  
  mam problem z kopiarką minolta di-181, a mianowicie urządzenie to robi zbyt ciemne kopie. Tekst jest wypukły a tło szare z z ciemnymi poziomymi kreskami. Próbowałem to naprawić różnymi sposobami. Zmniejszyłem szczelinę między wałkiem magnetycznym a dr blade - efekt - bledszy tekst ale szarość jeszcze się zwiększyła, zmniejszałem już dobieranie tonera, niestety pomogło ale tylko na miesiąc (jakieś 200 kopii), wyjąłem też butelkę z tonerem i puszczałem kopie przy otwartej klapie - efekt - tak jak ze zmniejszeniem szczeliny. Kopii niestety nie zamieszczę bo do klienta kawał drogi. Myślę że opisałem szczegółowo. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to z góry dzięki za pomoc. Mam prośbę o szczegółowy opis jeśli problem jest w ustawieniach serwisowych. Nie pamiętam nawet jak się tam wchodzi.
 • #2
  copyman
  Photocopiers specialist
  Pierwsze i zasadnicze pytanie - ile kopii zrobił bęben i starter (deweloper)? Byćmoże walczysz z wiatrakami i wymiana elementów pomoże. Szczeliną za dużo nie wyregulujesz. Jeżeli już to reguluj zmniejszając dozowanie tonera pod C90 i F8. No i toner... Jakiego używasz? To też nie jest bez znaczenia. Poza tym przeglądnij sekcję utrwalania. Tam jest taki sam wałek jak w EP-1054 & c.o. czyli jak się oklei, to drukuje wypukle. To tak na sam początek...

  C.
 • #3
  Dialta
  Level 19  
  Zgadzam sie z Copymanem niestety masz teflon do wmiany w tej maszynce najlepiej na oryginał - naprawdę. Dodatkowo wałek czyszcący i separatory.
  Reszty materiałów bym nie ruszał jeśli poza "wypukłością" wszystko jest OK.
  A szare tło to prawdopodobnie zły kontakt z BIASU...
  Powodzenia
 • #4
  jacenty_28
  Level 10  
  Bęben i starter mają jakieś 30 tys. Niestety bęben i tak będę musiał wymienić bo jest porysowany. Mam jeszcze prośbę o dokładny opis jak wyregulować c90 czyli dobór tonera i ekpozycję przez f8 (a może f5) włącznie z wejściem w serwisówkę bo jak pisałem już nie pamiętam.
  A i dzięki za podpowiedź z biasem , bo faktycznie to może być powód szarości, a ja skupiłem się na tym że jest za ciemno. Jeszcze raz dzięki za pomoc

  Dodano po 1 [minuty]:

  Jeszcze jedno : czy gdzieś w kopiarce jest jakieś pokrętło do regulowania ekspozycji?
 • #5
  copyman
  Photocopiers specialist
  No co ty ! To jest CYFRÓWKA Regulacja expo przez IMAGE DENSITY i Vg Adjust.

  C.
 • #6
  jacenty_28
  Level 10  
  Wystarczyło wymienić bęben i kopie idealne