Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalny pulpit - tunelowanie przez SSH (ProxyCap)

Juicer 02 Lip 2009 18:14 2689 6
  • #1 02 Lip 2009 18:14
    Juicer
    Poziom 9  

Witam,

chciałbym mieć możliwość połączenia się za pomocą zdalnego pulpitu z komputerem, który znajduje się u mnie w pracy (połączenie za pośrednictwem internetu). Jako że komputer w pracy nie ma zewnętrznego IP chciałbym tego dokonać za pośrednictwem serwera znajdującego się w tej sieci. Na komputerze w pracy mam odblokowany port 1080.

Bardzo proszę o w miarę łopatologiczne wskazówki jak ustawić ProxyCap aby móc dokonać takiego połączenia?

PS. Komputer znajdujący się w domu jest za routerem z zewnętrznym IP.

Pozdrawiam
    Juicer

0 6
  • Servizza
  • #2 04 Lip 2009 00:02
    978074
    Użytkownik usunął konto  
  • Servizza
  • #3 04 Lip 2009 03:48
    craimi
    Poziom 9  

Mmm, nasuwa się kilka pytań ;>
    Po pierwsze skąd użytkownik wie, że ten port jest otwarty?
    A po drugie, czemu admin zostawił otwarty port?

0
  • #4 04 Lip 2009 09:10
    Juicer
    Poziom 9  

Witam,
    komputer, z którym chcę się łączyć nie jest żadnym serwerem to zwykła biurowa stacja robocza. Chcę się z nią łączyć tylko dlatego, że w wyjątkowych sytuacjach chciałbym mieć dostęp do dokumentów, które się na nim znajdują.

Jedynym serwerem widocznym na zewnątrz jest właśnie serwer z SSH do którego mam dostęp (a po zalogowaniu przez SSH widzę w sieci swój docelowy komputer).

Pozdrawiam
    Juicer

0
  • #5 04 Lip 2009 09:19
    wojtii77
    Poziom 14  

Dokumenty, które znajdują się na dysku twardym komputera firmowego można chyba skopiować i przenieś do swojego domowego. Chyba, że jest to dokument, który co jakiś czas ma swoja aktualizację to co innego.

0
  • #6 04 Lip 2009 09:57
    Juicer
    Poziom 9  

Jasne, że można skopiować i mieć przy sobie, ale są sytuacje kiedy nagle potrzebny mi jest jakiś dokument, którego przykładowo zapomniałem skopiować a od miejsca zamieszkania do pracy mam ponad 60 km.

W każdym bądź razie prosiłem o poradę jak mam ustawić połączenie z komputerem a nie jak mam sobie zorganizować prace.

Pozdrawiam

0