Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

telewizor otv diora c100 - nie włącza się obraz, jest dźwięk

leszelka 02 Jul 2009 18:39 1817 4
    leszelka
    Level 16  
    Jakiś czas temu naprawiłem ten telewizor:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4491413&highlight=#4491413

Niestety, znów mi nawalił, ale tym razem objaw jest nieco inny. Nie ma obrazu (czarny ekran) natomiast jest dźwięk - bez zakłóceń. Czy to są znów objawy uwalonego trafopowielacza?
    Niestety stary temat został zamknięty więc zmuszony jestem założyć nowy.
    Pozdrawiam
    jaculek
    Level 17  
    Sprawdż czy kineskop żarzy,jeśli tak delikatnie podkręć G2 i zobacz czy pracuje odchylanie V.Możliwe że np.z powodu braku V zał.się protekcja i masz blanking.Pozdrawiam.

Na tym forum obowiązują zasady poprawnej pisowni właściwe dla języka polskiego.
    Znaki przestankowe stawia się bezpośrednio po wyrazie, potem spacja. [@mirex]
    leszelka
    Level 16  
    Dziwna sprawa, bo telewizor nieoczekiwanie późnym wieczorem włączył się. Najpierw po chwilowym zwlekaniu cos lekko zabłysło na dole kineskopu, a potem pojawil sie obraz. Przy kolejnym włączeniu obraz pojawił sie juz bez problemu. Zobaczymy jak długo ten stan potrwa, więc zachowajcie czujność odnośnie tego tematu. Pozdrawiam i dziękuję za porady
    P.S.
    Z całą pewnością nie było czegoś takiego jak "skręcony kontrast i jaskrawość na minimum sciemnione"
    :D