Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak sygnału satelitarnego po zmianie tunera.

02 Lip 2009 18:46 3390 14
  • Poziom 10  
    Mam problem. Jestem abontem C+. Dostałem w dzierżawę tuner Strong 6880. Postanowiłem jednak kupić własny tuner, który może obsłużyć kilka platform cyfrowych.
    Dziś podłączyłem tuner Golden Interstar GI-S 780 CRCI Xpeed. I Od razu zaskoczenie! Na nowym tunerze czarny obraz. Przyczyną jest spadek siły sygnału i jakości: siła sygnału około 35%, jakość około 20% zgodnie z odczytami z nowego tunera. W starym tunerze Strong mam następujące wartości: siła sygnału 83%, jakość 100%. Długość kabla w mojej instalacji sat wynosi 30 metrów. Kabelek RG-6 CU 75Ohm. Antena 80cm. Pierwsze co nasunęło mi się to usterka tunera, ale po sprawdzeniu na innej instalacji antenowej (długość kabla 5 metrów) stwierdziłem, że tuner działa prawidłowo. Tak więc chcąc-niechcąc musiałem wrócić do Stronga i nie mam pomysłu co robić dalej.
    Proszę o ewenutalną pomoc w rozwiązaniu tego problemu ponieważ obawiam się, że sytuacja może powrócić przy zakupie każdego innego tunera...
  • Poziom 24  
    Sprawdź końcówkę kabla , tzw.F-kę . Moze tu jest wina . Dla pewności obetnij i zarób na nowo. Nie mozliwe by tuner nie chciał działać na tej istalacji ,jeśli strong działa .
  • Poziom 10  
    Już podczas pierwszej próby podłączania tak zrobiłem. Zmieniłem wtyk "f" odcinając kabel i nic to nie pomogło.
    Po odłączeniu wtyczki z sieci i ponownym włączeniu sygnał jest przez chwilę jakby mocniejszy (około 80%), ale nie ma obrazu i po chwili spada do wartości podanych poprzednio...
    Więc jednak może coś nie tak z tunerem?
  • Poziom 11  
    Musi być coś z tunerem skoro Strong działa a ten nie...
  • Poziom 21  
    musiolek napisał:
    Już podczas pierwszej próby podłączania tak zrobiłem. Zmieniłem wtyk "f" odcinając kabel i nic to nie pomogło.
    Po odłączeniu wtyczki z sieci i ponownym włączeniu sygnał jest przez chwilę jakby mocniejszy (około 80%), ale nie ma obrazu i po chwili spada do wartości podanych poprzednio...

Jeśli tuner ma przelotke to sprawdź czy w dobre miejsce podłączasz kabel antenowy,częste przypadki rutyny
  • Poziom 10  
    biber40 napisał:
    musiolek napisał:

Jeśli tuner ma przelotke to sprawdź czy w dobre miejsce podłączasz kabel antenowy,częste przypadki rutyny

Podłączam do prawidłowego wejścia. W tej chwili: sygnał 12%, jakość 28%. Siła sygnału dochodzi maksymalnie do 30%.
  • Warunkowo odblokowany
    A czy tego kabelka nie masz łączonego lub gniazd antenowych itp.?
  • Poziom 10  
    dzac4 napisał:
    A czy tego kabelka nie masz łączonego lub gniazd antenowych itp.?

Nie. Nic nie łącze. Jedna antena, jeden tuner, jeden telewizor.
    ps. Dziś dwukrotnie przy próbie zmiany oprogramowania sygnał zwiększył się do 89% i przeskanowałem programy, ale po wyłączeniu i ponownym włączeniu tunera znowu jest ciemność. Obecnie: sygnał 49%, jakość 30%. Nie wiem czemu, ale przy próbie aktualizacji softu przez usb na końcu zawsze wyskakuje error. Sprawdzałem na różnym oprogramowaniu. Może robię coś nie tak? Zgłupiałem już całkowicie...
  • Poziom 10  
    Teraz mam tak, że raz przy włączaniu tunera mam sygnał na poziomie 49% i ciemność, a następnym razem mam 89% i normalny obraz, ale po wyłączeniu tunera i jego ponownym włączeniu sygnał spada na 49% i znów jest ciemność. Nie wiem co robić z tym fantem więc proszę o pomoc...
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Zastosuj podmianę konwertera, może wyjątkowo nie "lubi" tego tunera...
  • Poziom 10  
    KIEROWCA_VW napisał:
    Zastosuj podmianę konwertera, może wyjątkowo nie "lubi" tego tunera...

Czyli istnieje taka możliwość, że to jest wina konwertera? Pytam ponieważ problemy z sygnałem mam tylko na jednym tunerze. Na Strongu jest wszystko w porządku.
    Jest to konwerter twin, ma zaledwie 6 miesięcy, a kupiłem go w punkcie Cyfry+ razem z anteną HD (80cm). Mam jeszcze jakiś używany konwerter single Sharp więc go podłączę, ale to nie jest takie łatwe ponieważ antenę mam umiejscowioną 25 metrów od okna na ścianie bloku na wysokości około 4 metrów.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Jerzykowski napisał:
    Jak to jest Twin to spróbuj zamienić miejscami kable w konwerterze.

Tak zrobię przed demontażem konwertera. Przełożę przewód do wolnego wyjścia w konwerterze zanim go zdemontuję. Tylko muszę zdobyć jakąś drabinę żeby tam się wdrapać.
    ps. Dzisiaj mam możliwość sprawdzić tuner na kolejnej instalacji antenowej. Dla pewności zrobię to żeby wyeliminować całkowicie wątpliwości odnośnie awarii samego tunera...
    EDYTOWANO:
    Sprawdziłem na kolejnej instalacji antenowej i tuner działa bezproblemowo więc od jutra biorę się za próbę zdobycia odpowiedniej drabiny żeby się dostać do mojego konwertera...
  • Poziom 10  
    Nie Ty jeden jedyny masz ten problem. Przez pół roku używałem AZBOXA s720 usb, jakość sygnału wynosiła ponad 70%. Niedawno podłączyłem NBoxa i niestety sygnał wynosił 0%. Po dodatkowej regulacji anteny uzyskałem sygnał prawie 80%, jednak po ponownym podłączeniu AZBOXA to na nim nie było żadnego sygnału. Więc wniosek nasuwa się raczej jeden... Wszystko zależy od tego jakiego transpordera używa dekoder aby uzyskać dane o sile sygnału, a żaden kabel czy konwerter nie ma w tym przypadku znaczenia.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie. Zamiana kabla w wyjściu konwertera nie pomogła. Dopiero gdy wymieniłem konwerter (na używany Sharp single) problem został wyeliminowany. Twin został zareklamowany w punkcie C+. Chciałbym podziękować wszystkim za porady i pomoc w usunięciu awarii.