Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz LG TurboZ V-CP753NB wyłączył się po przegrzaniu

skrzypas@ 02 Lip 2009 18:55 3570 2
  • #1 02 Lip 2009 18:55
    skrzypas@
    Poziom 11  

Jak w temacie z tym że sądzę iż silnik nie uległ uszkodzeniu. Na niewielkim obwodzie drukowania obok włącznika i kondensatora jest nieznany mi element z metalowym (wieczkiem) i opisem KSD 80'C/70'C (' czyli stopni). Myślę że jest to element wyłączający dopływ zasilania po nieumyślnym przegrzaniu silnika i po przekroczeniu odpowiedniej temperatury.
    Jak na razie odkurzacz nie włącza się, gdy się schłodzi spróbuję go uruchomić.

1 2
  • Pomocny post
    #2 02 Lip 2009 19:33
    zetfa
    Poziom 20  

No i pewnie już działa?To termostat zabezpieczający temperaturowo.Ale wymień,lub choć przeczyść wszystkie filtry,bo problem się powtórzy.

0
  • #3 02 Gru 2010 12:18
    skrzypas@
    Poziom 11  

Rzeczywiście odkurzacz po ostygnięciu pracuje dalej. Z tym że od tego jednego przegrzania (tu testowanie od napisania tego postu do teraz) wystarczy że odkurzacz za długo popracuje i znów silnik zostaje rozłączony. Taki felerny model wewnątrz niezwykle prosty i niefunkcjonalny.

Tak ode mnie: po latach użytkowania siła ssania słabnie przy stosowaniu tradycyjnego worka - trzeba przerabiać obudowę i elektronikę. Do tego ten wyłącznik - raz użyty wyłącza mi odkurzacz po odkurzeniu jednego pokoju a trwa to zwykle do 10 minut. Winą za to obarczam bardzo niskiej jakości gąbki (bo to na pewno nie są filtry) które jakby wygłuszają hałas z odkurzacza ale jednocześnie zatrzymują kurz i przynajmniej 50% gorącego powietrza wewnątrz jego obudowy co w pewien sposób przyczynia się do przegrzewania silnika i jakby podgrzewania opisywanego w poście wyłącznika. W tym modelu nie zastosowano wymiennego filtra wylotu powietrza przez co aby go wyczyścić należy rozkręcić i rozebrać obudowę silnika.

Zamykam bo już nic ciekawego z tego wątku się nie wyciągnie.

1