Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1,4 brak klaksonu i świeci kontrolka poduszki

02 Lip 2009 19:13 7569 9
  • Poziom 15  
    Witam
    W skrócie, żeby naświetlić temat.
    Padła pompa wspomagania, więc dłuższy czas jeździłem bez - tragedia - no i po pewnym czasie trafiła się okazja na allegro, ale przy zakładaniu mechanik stwierdził, że niestety trzeba też wymienić przekładnię kierowniczą, chciał za nią bodajże 700 zł, więc znowu allegro i dało się kupić o wiele wiele tańszą.
    Z tą pompą i przekładnią udałem się do zaprzyjaźnionego mechanika, który w trymiga wymienił mi i pompę i przekładnię (chociaż było z nią troszkę problemów bo była do młodszego rocznika, a moja fabia to 2001) ale po założeniu tych części świeci mi się kontrolka airbagu i brak klaksonu, więc powrót do mechanika, bo myślę sobie, pewnie jakaś wtyczka nie wpięta albo coś takiego, ale mechanik sprawdził i powiedział, że wszystko wpięte i kazał zostawić samochód.
    W związku z tym, że akurat wtedy nie miałem czasu i możliwości zostawienia samochodu, więc od jakiegoś czasu jeżdżę bez klaksonu i z palącą się kontrolką airbagu. No i tu wreszcie moje pytanie: co z tym można zrobić, bo mechanik w międzyczasie wyjechał na wczasy, a wolałbym mieć już całkiem sprawny samochód.
    Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    po pierwsze diagnostyka a pózniej możliwe że czeka cie wymiana tasmy pod kierownicą
  • Poziom 15  
    oczywiście, idąc za radą pojadę na diagnostykę, a odnośnie tej taśmy to czy to droga impreza?
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    około 100 używana
  • Użytkownik obserwowany
    Jak buty nie z tej samej pary to tak jest właśnie.

Trzeba zdiagnowować organoleptycznie , jak masz czas i chęci to odkręc airbag i zobacz co tam sie podziało z połaczeniami.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik obserwowany
    elektrit napisał:
    .....???? ...! ..... To forum to już parodia.

A czego się spodziewałeś. Rozpracowywania map zapłonu ,, chyba w polonezie na gaźniku a i to by cuda były wypisywane i przypisywanie nadprzyrodzonych właściwości zielonemu kabelkowi.
  • Poziom 2  
    a czy przy jezdzie na wprost kierownica jest prosto
  • Poziom 25  
    doradca0 napisał:
    a czy przy jezdzie na wprost kierownica jest prosto

Też się cieszymy że pracujesz w serwisie jako doradca. Wszystko na ten temat zostało już powiedziane, i nie sądzę żeby to czy kierownica jest obecnie prosto miało jakiekolwiek znaczenie.

pzdr.
  • Poziom 15  
    Cytat:
    Ja cię kręcę, to nawet dziecko by skapowało że taśma zerwana. Pewnie ktośtam mu odkręcił maglownicę i źle założył później albo kręci kierownicą. To forum to już parodia.

Bardzo przepraszam szanownych Panów specjalistów za głupie pytania, ale samochody to nie moja specjalizacja i gdybym znał odpowiedź to nie zadawałbym głupich pytań.

Dziękuję za wszystkie konstruktywne odpowiedzi.
    Temat uważam za zamknięty