Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakup Fiat Punto 2 2000r. 1,8 HLX 168kkm Pytania

mosmati88 02 Jul 2009 19:54 8947 13
Texa Poland
    mosmati88
    Level 23  
    Witam. Nie wiem czy piszę w odpowiednim temacie. W razie czego proszę o przeniesienie tematu na odpowiedni dział. Mam zamiar kupić Fiata Punto 2 z 2000 roku. Mam więc do Was pytania. Najbardziej chodzi o silnik. Jest to zwykły diesel o pojemności 1,8.
    wyposarzenie:ABS, el. szyby, klimatronic, centralny zamek, alarm, 4x airbag,wspomaganie kierownicy + City, immobiliser, welurowa tapicerka, światła przeciwmgielne. Przebieg to 168kkm. Jest to model 2001r. Byłem już zobaczyć te auto. Zadbane czyste i pachnące:) Lecz do zrobienia hamulec ręczny (słaby), tłumik końcowy do wymiany. Samochód jest sprowadzony z Niemiec. Cena z opłatami to 11000. Klimatyzacja bardzo dobrze działa i nic w niej nie szemrzy itd. Auto stało może miesiąc. Przy odpalaniu zakopciło(jak to diesel) ale chodzi mi o to jak ten silnik powinien dymić?? Dymiło na czarno. Powiedźcie mi na co zwrócić uwagę. Amortyzatory dobre. Nie ma śladów rdzy. Najbardziej chodzi mi o sprawy techniczne bo blacharka jest w super stanie. Proszę o nie usuwanie tematu ponieważ jutro muszę sie zdecydować czy kupić nie kupić. Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc
  • Texa Poland
    tzok
    Moderator of Cars
    W Fiacie Punto 2 nigdy nie było silnika Diesla o pojemności 1.8, był 1.9D o mocy 60KM (zapewniający gorsze osiągi niż podstawowy silnik benzynowy 1.2) oraz 3 bardzo dobre silniki 1.9JTD o mocach 80KM, 85KM oraz 100KM. Jedyny silnik 1.8 to była wolnossąca jednostka benzynowa z usportowionej wersji HGT o mocy 130KM.
    Fredw
    Level 21  
    Ja bym pojechał do warsztatu zajmującego się fiacikami i tam go kazał przejrzeć. Dobry mechanik podchodząc do samochodu już będzie wiedział na co baczniej zwrócić uwagę.

Do sprowadzonych W SUPER stanie osobiście nie mam zaufania, szczególnie do super przebiegów, ile to już widziałem autek z rocznika 9x i tylko 150k km na liczniku :D
  • Texa Poland
    mosmati88
    Level 23  
    Przepraszam za pomyłkę. Jest to silnik 1,9Diesel. A czym się różni silnik zwykły diesel od JTD? Chodzi mi o wygląd aby rozpoznac jaki to jest. Więc mówicie że nie warto brać tego diesla? Ciężkiej nogi nie mam, chodzi mi tylko o to abym mógł spokojnie dojeżdzać do pracy i do miasta. Pozdrawiam
    tzok
    Moderator of Cars
    1.9 D (60KM):

1.9 JTD (85KM):

1.9 D to zwykły mułowaty wolnossący diesel z rozdzielaczową pompą wtryskową, natomiast 1.9JTD to dość nowoczesny turbodiesel z systemem wtrysku common-rail.
    mosmati88
    Level 23  
    Wielkie dzięki Tzok:D A teraz powiedz mi czy warto te auto kupić?? Co o nim sądzisz?
    tzok
    Moderator of Cars
    Ja ogólnie to miłośnik FIATów jestem ;) ale wnętrze mk.2 jakoś mi nie leży, chyba że w wersji Sporting (inna kierownica, pełny tunel środkowy). Wersja 1.9D jest rzadka i nie miałem okazji nim jeździć, prowadziłem 1.2 8V, moc taka sama, ale w/g książki przyspieszenie minimalnie lepsze, Vmax też nieco większa, a jak dla mnie to było na prawdę bez rewelacji.
    mosmati88
    Level 23  
    Do tej pory miałem cinquecento 900:) A przy wyprzedzaniu nie raz zabrakło mi drogi a przedemną zbliża sie inny samochód... Nie ciekawy widok a najgorzej jak nie ma gdzie uciec takim złomem. Myśle że taki fiat mi wystarczy do normalnego jeżdzenia a jak będzie trzeba przycisnąć to będzie czym. Też jestem fanem fiata:) Jechałem tym puntem i mój brat też. Jak dla mnie to mocy wystarczy, a brat mówił ze wozi się lepiej niż jego golf 3 1,6 benzyna. Jutro prawdopodobnie znowu pojadę do kolesia i podjedziemy na komputer i do mechanika no i po drodze zobaczymy ile wyciągnie itd. Pozdrawiam
    tzok
    Moderator of Cars
    dj_mati wrote:
    Do tej pory miałem cinquecento 900:) (...) Jechałem tym puntem i mój brat też. Jak dla mnie to mocy wystarczy, a brat mówił ze wozi się lepiej niż jego golf 3 1,6 benzyna.
    To coś mi się nie chce wierzyć żeby to było 1.9D (to taki odpowiednik SDI od VW).
    tzok
    Moderator of Cars
    A co tam na zdjęciach można wypatrzyć... w przednim zderzaku brakuje zaślepki na ucho do holowania, więc pewnie był ciągany "na sznurku", na tylnej klapie brak oryginalnych emblematów - prawdopodobnie była "robiona", przebieg nie adekwatny do wieku, choć niby pierwszy właściciel (tylko może w domyśle "w Polsce"). W opisie stoi liczba drzwi 4/5, a na zdjęciach jest wersja 3 drzwiowa... czy aby na pewno oferta dotyczy auta ze zdjęcia?

Historię serwisowania w ASO możesz uzyskać w ASO na podstawie nr'u VIN. Dowiesz się gdzie i co było robione z autem (przynajmniej puki było na gwarancji).
    DJ Max
    Level 30  
    dj_mati wrote:
    I będe musiał coś kupić.

I to jest wielki błąd.

Nie ma muszę. Kupisz szrot a potem będziesz w brode sobie pluł? Nie warto.

Przy zakupie samochodu należy przede wszystkim kierować się dwoma zasadami:

1. samochód nie jest rzeczą niezbędną. Fakt faktem że łatwo się do niego przyzwyczaić a trudno odzwyczaić, ale tramwaje, metro i pociągi to równie dobra metoda na przemieszczanie się

2. jeśli kupujesz pod wpływem emocji, bagatelizujesz wady nawet jeśli je widzisz - a więc silnik zaniedbany, cieknie, grzechocze, nie ma ciśnienia oleju a ty mówisz sobie, że jest dobrze, że to samochód marzeń. Ba! nie musisz sobie mówić, emocje same cie przekonają.
    mosmati88
    Level 23  
    Wczoraj byłem zobaczyć Punto 2 z silnikiem 1,9JTD... Zrobiłem nie potrzebnie 200km. W aukcji było napisane że niby bezwypadkowe a jednak było stuknięte, przód. Turbina wogóle działała. Auto wlekło się nie miłosiernie. Wyświetlacz w liczniku migał, chyba było coś grzebane z przebiegiem. Było też całe malowane oprócz dachu. Będe musiał poczekać na inne Punto.

DJ Max: 1. samochód nie jest rzeczą niezbędną. Fakt faktem że łatwo się do niego przyzwyczaić a trudno odzwyczaić, ale tramwaje, metro i pociągi to równie dobra metoda na przemieszczanie się

Co innego jak u siebie mam tylko PKS i 4 autobusy na dzień... A do pracy trzeba dojeżdżać i do dziewczy też:D
    mosmati88
    Level 23  
    Witam. Zamykam temat. Dziś kupiłem Fiata Punto 2 zsilnikiem 1,9JTD 85KM za 10100zł. Auto sprowadzone z Niemiec. Jutro jadę pozałatwiać reszte spraw z rejestracją. Samochodzik godny uwagi,bardzo zadbany. Przed kupnem wymieniony kompletny rozrząd oleje płyny filtry. Zostało mi przy nim do zrobienia: nabicie klimy i wyregulowanie linki "ręcznego" lub jej wymiana, wymiana jednej żarówki postojowej... i to tyle. Zawieszenie w porządku. Kupowałem go z kolegą mechanikiem( miał przy sobie kompa do fiata i byliśmy też na kanale. Bardzo dziękuję kolgom za odpowiedzi na moje pytania i pozdrawiam