Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPS APC Smart 1000 iNET i 3000 W - nie widzą baterii

Wojtek(KeFir) 02 Lip 2009 20:06 2707 3
  • #1 02 Lip 2009 20:06
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Mam dwa UPS-y APC:

- Smart 1000 iNET (tower) 3-cia generacja
    - Smart 3000 W wersji Rack-owej

Pierwszy z nich ma podłączone 2 akumulatory YUASA 38Ah.
    Pracował z nimi dobre 2 lata, cały czas był włączony. Akumulatory są sprawne, łącznie bez obciążenia wykazują napięcie 26,2V. Jednak UPS pokazuje 0%, miga ostatnia lampka poziomu baterii, ale ładuje. Ładuje do 100%, palą się wszystkie lampki, wtedy daję TEST, poziom baterii spada błyskawicznie do 0% i zapala się lampka błędu akumulatora. Przetwornica tylko "trrr" i od razu gaśnie.
    Domyślam się, że UPS się rozkalibrował.

Mam działający kabel, typu smart-signaling.
    Zainstalowałem Powershute 7.0.1 Deluxe.

Port ustawiony, instalka wykrywa UPS.
    Jednak nie daje się uruchomić żadnego programu kontrolnego, żadna ikona przy zegarku ani na pulpicie się nie pojawia.

Wchodząc przez Hyper-terminal, jak i UPSDiag2 można odczytywać parametry, jednak na komendę uruchamiającą kalibrację UPS odpowiada "NO" i nie wiem dla czego?

Drugi UPS zachowuje się bardzo podobnie, tyle, że trzyma na baterii jakieś 10 sekund, przy obciążeniu 500W.

Jak uruchomić procedurę kalibracji i jak naprawić te UPS-y?

0 3
  • #2 04 Lip 2009 01:34
    ElFi
    Poziom 12  

Wydaje się, że UPS zużył baterię w rejestrze 0. Proponuję podbić wartość tego rejestru do powiedzmy A0. Napisz jaki efekt.

0
  • #3 04 Lip 2009 03:49
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

A jak to zrobić?

0
  • Pomocny post
    #4 04 Lip 2009 09:28
    ElFi
    Poziom 12  

Uruchamiasz UPSDiag.

Następnie wchodzisz w tryb terminala (druga zakładka) i wciskasz dwie jedynki (na klawiaturze) w odstępie 2 sekund.
    Powinien pojawić się napis PROG.
    Wtedy wciskasz 0 (zero) na klawiaturze, a UPS odpowie wartością szesnastkową - myślę, że dość niską np: 20.

W tym momencie wciskasz klawisz "+" na klawiaturze numerycznej, a jako potwierdzenie powinieneś otrzymać w odpowiedzi wartość o jeden wyższą czyli np: 21.
    W ten sposób podbij do A0.

Możesz też użyć klawisza "j" aby sprawdzić prognozowany czas podtrzymania dla bieżącego obciążenia. Na koniec opuść tryb PROG poprzez Shift i R (najpierw Shift, a później R na klawiaturze). Napisz jakie były wartości.

0
  Szukaj w 5mln produktów