Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba G500 uszkodzone gniazdo USB

johnydee 02 Lip 2009 21:02 1837 2
  • #1 02 Lip 2009 21:02
    johnydee
    Poziom 9  

Panowie jak w temacie. Brak możliwości ładowania i połączenia z PC. Gniazdo oderwane od płyty głównej naprawa zbyt kosztowna raczej bez wymiany płyty głównej się nie obejdzie.
    Ale moje pytanie jest następujące czy można naładować baterie jakąś zewnętrzną ładowarką?
    Wiem, że do nokii istnieje takie urządzenie ale czy do baterii TS-BTR001?
    Jest ona bardzo podobna do tej od Nokii o symbolu BL-5C.

A może da się jakoś naprawić to oderwane gniazdo. Ja nie jestem wstanie bo ścieżki są za małe i za blisko siebie jedna może dwie jestem w stanie napruszyć ale tam jest ich więcej.

Jakaś rada by wskrzesić telefon ??

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc.

0 2
  • #2 02 Lip 2009 21:12
    toon
    Poziom 28  

niewiem jak w tej bateri,ale większosc nowych bateri ma układ ładowania w środku, więc mozesz bez problemu podłączyc bezposrednio zasilacz do bateri.Napięcie na zasilaczu rzędu 6v.Jeśli chodzi o gniazdo sam bez odpowiedniego sprzętu nic nie zrobisz,jedynie pogorszysz sprawę,pozdrawiam

0
  • #3 04 Lip 2009 00:57
    johnson255
    Poziom 17  

kolego ja mam identyczny problem z tym, że mam sprzęt i doświadczenie tylko nie wiem dokładnie jak idą te połączenia na płycie, mógłbyś zrobić zdjęcie płytki, po to żeby zobaczyć jak te ścieżki idą?? a propo mój post z tym złączem https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1355981.html

0