Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jaki inwerter do matrycy Samsunga, monitor AVIXE G700

bolek 03 Jul 2009 09:31 3849 4
    bolek
    Level 35  
    Marka dziwna, ale matryca Samsunga LTM170E6-L04
    Czyli wg googli nawet popularna. Problem jednak w tym że inwerter cały czas pali jednego mosfeta, jedno z traf (a są dwa i po dwie lampy w dwóch grupach) jest nieco przykopcone, więc nie widze sensu przy tym dłubać. Co gorsza, gdzie nie dzwoniłem to nikt nie potrafi dobrać mi zamiennika dla tego invertera.

Ktoś może ma taki inwerter lub wie gdzie nabyć?

Jakant
    Level 35  
    Możesz wstawić dowolny inverter na 4 świetlówki 17"zasilany jednym napięciem. Pozostałe piny to masa i sterowanie jasność i załączanie. Możesz wstawić inverter IV185030HE 0435 Rev.B1
    bolek
    Level 35  
    Mi udalo się znaleść coś takiego (na samym dole strony), pasują nawet otw. pod śruby
    Link

Udało mi się też wyłowić aplikacje tego układu dla czterech lamp, praktycznie każda apliakcja tego nie miała dlatego też wstawiam choćby screena- może się komuś przyda. Dzięki schematowi zmieniłem nieco podejście do problemu i dam sobie kolejną szanse, choćby dla sportu. Ewentualne sugestie na temat palenia mosfeta mile widziane. Nie mniej jednak obstawiam trafo, nie ma tam "popularnych" i siadających kondensatorów. Lampy już mam na wierzchu to zobacze czy i jak w ogóle świecą.

Orginalne mosfety miały napisane 3055, czyli powinno spasować cokolwiek co ma 60V 12A 0,15Ω
    Jakant
    Level 35  
    No widzisz dla chcącego nic trudnego. Czasami lepiej kupić nowy niż bawić się w naprawę. Dla sportu i jak cierpisz na nadmiar gotówki, możesz się pobawić w naprawę.
    bolek
    Level 35  
    Doszło kilka nowych i nie zrozumiałych faktów.
    Przeszczepiłem mosfety, poprwiłem luty. Przetwornica działa jak się nic nie dotyka to jest stabilna, klucze ledwo ciepłe czyli jednak trafo może być ok. Jednak momencie gdy zetkne ze sobą metalowe obudowy świetlówek to gaśnie. Prąd spada z 1,3 do 0,6A i mosfet(y) się gotują. Tak sam efekt jest gdy zapale świetlówki ze złączonymi obudowami i je rozdziele. Podobni dzieje sie gdy dotkne trafa. Zaznaczam że obudowy świetlówek nie mają przebicia na kable.

Pewnie producent o tym wiedział i dla lepsze kontaktu obudów świetlówek z masą dał śrubke.

Nie wiem co o tym myśleć, nowy inwerter chyba nie będzie potrzebny.