Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KORG ix 300 czy jest uszkodzony ?

03 Jul 2009 10:03 2788 10
  • Level 2  
    Gdy włączam zasilenie zapala się podświetlenie wyświetlacza lecz nie pojawiają się komunikaty na wyświetlaczu i i nie słychać charakterystycznego odgłosu (tyk) w czasie uruchamiania klawisza ,dodam że zasilacz jest w 100% sprawny ponieważ kolega mi użyczył do sprawdzenia ze swojego ix 300.Co może być uszkodzone w tym klawiszu ? Może miał ktoś podobne doświadczenia
  • Level 15  
    Witaj, to częsta usterka w tym instrumencie. Jest do zaprogramowania układ.
    Nie pamiętam dokładnie symbolu, ale po tej czynności KORG napewno sie obudzi ze snu ;)

Pozdrawiam
  • Level 2  
    Witaj
    Może wiesz dokładniej jaki to układ i w jaki sposób go zaprogramować czy miałeś styczność z tą usterką?Bardzo będę wdzięczny za podpowiedz.
    Pozdrawiam
  • Level 11  
    Witam wszystkich. Post ten zamieszczam w tym temacie gdyż mam za mało punktów aby założyć nowy temat. Mam problem z korgiem i30. Instrument jest po wymianie wszystkich microswitch-ów. Po złozeniu go niestety nie chce wystartowac. Na wyświetlaczu widnieje tylko nr oprogramowania 2.1.0 oraz info Hard disc installed i na tym stoi. Dodam iż wymiany switch-ów dokonał doświadczony elektronik i nie ma mowy iż jest coś zwarte na płycie. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem. Czy Korg i30 ma jakąś bateryjke podtrzymującą pamieć bo instrument był rozłozony na częśći i wszystkie płytki zostały porozłaczane. Czytałem iż w przypadku innego modelu korga trzeba programowac jakąś kostkę. Jeżeli ktokolwiek wie cos na ten temat - to proszę o info. Pozdrawiam
  • Level 10  
    Witam , mam dokładnie taki sam problem z tym że czasami zaskakuje i działa bez problemu , czy udało się ze zmianą oprogramowania? pozdrawiam
  • Level 15  
    Piterlab, napisz jaki model tego Korga :) ix300 czy i30?

Dodano po 15 [minuty]:

Wracając do tematu Ryśka, uszkodzony jest układ 29F400BA-90, wystarczy wylutować, wstawić w odpowiedni programator, zaprogramować, wlutować z powrotem na płytę gł. instrumentu ix300. Włączamy i działa :)
    Jest tylko jeden mały problem ...koszt takiego programatora to około 1400zł, do tego jest potrzebny dodatkowo odpowiedni adapter, koszt adaptera 185zł i można naprawiać!
    Pytanie czy warto, skoro używany sprawny instrument można kupić za 1300zł :D
  • Level 15  
    piterlab wrote:
    Witam , mam dokładnie taki sam problem z tym że czasami zaskakuje i działa bez problemu , czy udało się ze zmianą oprogramowania? pozdrawiam

"czasami zaskakuje i działa bez problemu"
    Może na Twojej płycie głównej są jakieś mikropęknięcia, skoro "zaskakuje"?
    KORGi które trafiły do mnie zawsze miały uszkodzony ten układzik.
    Jak już znikło wszystko z wyświetlacza to na dobre.

Pozdrawiam
  • Level 10  
    Zawieszał się i odpalał ale z opuznieniem czasem gasł w trakcie grania , literki na wyświetlaczu były bardzo słabo widoczne a kiedy została wymieniona bateria działał jak nowy ,ale to było rok temu czyżby znowu bateria od pamięci czy co???

Dodano po 43 [minuty]:
  • Level 10  
    Naprawiłem !!!!!!! To był lużny kabelek od zasilania , teraz śmiga jak nowy wystarczyło tylko troszkę pomajsterkowac :-))
  • Level 12  
    czasem faktycznie siada system i trzeba z dyskietką systemową w dysku pare razy rzymac zeby zalapał system