Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit, WIL 85, nie działa.

03 Lip 2009 12:06 5335 6
  • Poziom 12  
    Witam.

W pralce jak wyżej zgłupiał sterownik: po włączeniu do sieci i wciśnięciu przycisku "włączenie/wyłączenie" zapala się kontrolka "włączenie/zablokowane drzwiczki" następuje blokada drzwiczek i kontrolka świeci ciągłym światłem. Wciśnięcie przycisku "start/reset" niezależnie od ustawionego programu nie powoduje uruchomienia pralki ani żadnej innej reakcji, przytrzymanie tego przycisku czyli reset powoduje zapalenie na chwilkę wszystkich kontrolek i to wszystko, po resecie pralka sprawia martwej, nie ustępuje blokada drzwiczek, otwarcie ich jest możliwe dopiero po odłączeniu od sieci.
    W momencie kiedy drzwiczki są zablokowane i świeci się kontrolka ich blokady próba zmiany np. temperatury prania czy wciśnięcie któregoś z przycisków powoduje zgaśnięcie tej kontrolki.
    Żadne błędy nie są sygnalizowane.

Jest na to jakaś rada oprócz wymiany elektroniki ?
  • Poziom 22  
    Pompa i szczotki silnika sprawne?
  • Poziom 12  
    Pompa 100% sprawna, chociaż była prawdopodobnie zablokowana ( wyjąłem z niej monety oraz plastikowy pasek ).
    Możliwe żeby w 3 letniej pralce zużyły się szczotki ?? Pralka używana średnio 2 -3 razy w tygodniu...

Dodam jeszcze że przy odpięciu pompy na panelu był sygnalizowany błąd a gdy odpiąłem hydrostat to pralka zaczęła pobierać wodę a później jakimś sposobem wszystko wypompowała ( więc pompa sprawna jak napisałem wyżej. )

Edit:

Szczotki w bardzo dobrym stanie.

Jakieś dalsze sugestie ? Proszę :)
  • Poziom 20  
    Sprawdź silnik,wirnik na przebicie do masy.
  • Poziom 19  
    Sprawdź układ hydrostatu (czy wężyk jest drożny, sam hydrostat najlepiej miernikiem dmuchając do niego).
    Najpierw sprawdź tzw. kubek hydrostatu, wyczyść wężyki...
  • Poziom 2  
    rowniez mam problem z pralka wil 85...
    pewnego dnia zablokowala sie i nie chciala spuscic wody;) woda zostala wybrana ale mam problem z przeczyszczeniem filtra (a na pewno cos tam jest!) zdjelam oslonke, przekrecilam 'zawor' i nic...nie moge wyjac tego 'zaworu':/ probowac nadal na sile czy jakos inaczej....?:cry:
  • Poziom 12  
    Dzięki wszystkim za rady, wszystkie elementy pralki były sprawne.
    Skończyło się niestety na wymianie głównego sterownika, pralka pracuje poprawnie.... ciekawe jak długo.
    Widać producenci bardzo mocno obniżyli jakość produktów a ceny części zamiennych są bardzo mocno zawyżone.
    Ja ze swojej strony na pewno będę ODRADZAŁ wszystkim zakup produktów firmy INDESIT.