Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CASIO CTK-601

22 Maj 2004 14:40 6848 11
  • Poziom 11  
    witam... mam drobne duze problemy z klawiszami CASIO CTK-601 - mianowicie one sa na 9 V... no a chodzily przez jakis czas na 12 V... no i chodzily dobrze itd... no i nagle cos sie im stalo... i teraz... musze probowac np. z 50 razy je wlaczac zanim sie wlacza... z tymze za kazdym razem jak wciskam guzik od powera slysze jak pyka glosnik czyli ze sie wlaczaja... ale tak jakby sie wylaczaly od razu... co sie moglo im stac? scalaki polecialy czy co?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 19  
    Witaj,
    instrumenty CASIO mimo wyłączenia przyciskiem Power ON/OFF zasilane sa przez stabilizator szeregowy napięciem +5V.
    Podejrzewam uszkodzenie (przegrzanie) tranzystora w stabilizatorze,oraz stabilizatora napięcia zasilania (układ scalony CA6568 lub pochodny).
    Sprawdź powyższe elementy,jeżeli będziesz miał możliwość wymiany ich na nowe to zmień,ponieważ uległy przegrzaniu.
    Zwróć uwagę na sygnał zalączający stabilizator główny podawany z procesora,pojawia się on w momencie kiedy naciśniesz przycisk Power ON/OFF,wartośc około 5V,sygntał ten występuje do ponownego przyciśnięcia Power ON/OFF.
    W przypadku sprawnych elementów uszkodzeniu uległ procesor.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    powiem tak... scalonego stablizatora nie znalazlem zadnego... no chyba ze uklad na ktorym pisze HP 261A 9927 to jest stabilizator... co do wzmacniacza to jest tutaj TA8229K... oprocz tego tranzystory C1740 i 2SD1858... no chyba ze zle szukam... bo ja sprawdzalem scalaki na najwiekszej plytce na ktorej umieszczone sa wszystkie guziki i gdzie podpina sie zasilanie... czy mozliwe jest ze ten stabilizator scalony umiejscowiony jest na plytce gdzie jest procek? no chyba ze tam jest stabilizator na tranzystorach... i drugie pytanko: czy moze cos pomoc jak odepne ten wzmacniacz? bo w sumie udalo mi sie dwa czy trzy razy klawisze wlaczyc i graly dobrze po czym np. sie wylaczaly jak nacisnalem za mocno dzwiek albo poglosnilem... czy moze byc tak ze ten wzmacniacz zbytnio obciaza uszkodzony stabilizator przez co gasnie?
  • Poziom 19  
    Witaj,
    z podanych informacji wnioskuję,że CTK-601 ma stabilizator szeregowy,wymień tranzystory na inne,aby wyliminować przyczynę,że mogły zostać przegrzane.
    Sprawdź jeszcze raz od gniazda zasilającego i postaraj się znaleźć stabilizator zasilający MAIN CPU,zazwyczaj stosowany jest scalony stabilizator,lub tranzystor z diodą Zenera.
    Odłącz zasilanie od wzmacniacza,być może przeciąża on zasilacz,mógł ulec uszkodzeniu.
    Problem dotyczy braju sygnału syerującego załączającego główny stabilizator.Procesor po podaniu sygnału załączającego oczekuje na odpowiedź,w tym przypadku na pojawienie się napięcia zasilającego,jeżeli napięcie zasilające nie pojawi się procesor pracuje w układze Standby.
    Przemyj płyte główną czystym spirytusem lub izopropanolem.Zwróć uwagę na resztki kleju pod elementami SMD (Tri znakomicie usuwa resztki kleju).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    No coz... Okazalo sie ze szlag trafil jeden z tranzystorow, tworzacych zasilacz oraz dwie diody... Oprocz tego byla peknieta czesc tasmy laczacej przelacznik do glosnosci i ustawien lewej reki z reszta plytek... Wszystko juz smiga :))
  • Poziom 10  
    Ja także mam Keyboard Casio CTK-601
    Ale mam inny problem...
    ...Mianowicie:
    W jednym z klawiszy spierniczyła sie dynamika (chyba)
    gdyż jak go naciskam to nieważne jak mocno to robię...
    ... i tak dźwięk jest taki jakbym walnął ten klawisz z całej siły młotkiem (nawet jak b. lekko go dotykam...)
    :/
    w instrukcji nic nie piszą o takich przypadkach.....

Więc może wy mi pomożecie...

Z góry dzięki // Takas
  • Poziom 19  
    Witaj,
    najprawdopodobniej ulekła uszkodzeniu guma kontaktowa (RUBBER CONTACT).Rozkręć klawiaturę,jeżeli jest ona pęknięta musisz wymienić na nową,skontaktuj się z serwisem Casio np. firma ZIBI,a jeżelu powłoka grafitowa jest zabrudzona wyczyść ją spirytusem.Jeżeli żadna powyższa wskazówka nie pomoże to napisz.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Dzięki pomogłeś mi i mój sprzęt teraz ładnie gra :]
  • Poziom 1  
    Ja mam podobny problem od pierwszego. Mianowicie keyboard chodził dobrze, póki brat nie zmienil napięcia i póki nie podł.aczyliśmy go do złego napięcia. Raz się włączył a później już nie chciał. Co mogło się stać? Czy naprawa w serwisie jest opłacalna?
  • Poziom 1  
    Witam. Mam denerwujący problem z moim sprzętem:

kilka ostatnich klawiszy nie chodzi poprawnie, czasem po włączeniu instrumentu działają ale bardzo cicho bez dynamiki i dźwięk trwa.
    Problem ten nie pojawia się zawsze i nie wiem od czego zależy.

Proszę o pomoc.